Niedziela, 20 stycznia 2019. Imieniny Fabioli, Miły, Sebastiana

Podziel się:

Podziel się:

Spotkania edukacyjne z elementami bajkoterapii

Klasy drugie SP3 w porozumieniu z Miejską Biblioteką Publiczną w Reszlu weszły w projekt edukacyjny dziewięciu spotkań z elementami bajkoterapii.

Projekt polega na comiesięcznych spotkaniach uczniów w bibliotece, które będą poświęcone czytaniu, słuchaniu i analizowaniu wybranych książek. Każdy temat jest wcześniej odpowiednio dopasowany do sytuacji i możliwości uczniów.
Pierwsze spotkanie poświęcone było czułości, miłości rodziców do dziecka, dziecka urodzonego naturalnie lub też adoptowanego. Do tego tematu panie z biblioteki wybrały pozycję pani Katarzyny Kotowskiej „Jeż”. Rodzice swojemu dziecku, które na początku posiada kolczastą skorupę, jest nieufne wobec świata, dają tak dużo miłości, czułości, zrozumienia, ciepła, że dziecko na skutek tych uczuć powoli traci kolce.
W bardzo obrazowy sposób uczniowie odpinali w każdej porze roku kolejne kolce małemu bohaterowi, by w konsekwencji pozbawić ciążącej go skorupy.
Na zakończenie zajęć w formie plastycznej uczniowie pokazali dwa domy: szary- bez miłości, czułości i kolorowy, w którym panuje radość, zrozumienie, miłość.
Bajka „Jeż” pokazuje jak wiele potrafi miłość rodziców do dziecka. Już z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie z bajkoterapią w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Reszlu. O każdym spotkaniu postaramy się króciutko Państwa informować.
Krystyna Bujnowska
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Krystyna oraz opublikowany na portalu Reszel: Spotkania edukacyjne z elementami bajkoterapii
Oceń artykuł:

(0)