środa, 24 października 2018. Imieniny Arety, Marty, Marcina

Podziel się:

Podziel się:

Cudze chwalicie - swego nie znacie

Kraina Warmii i Mazur jest jedną z najpiękniejszych krain w Polsce, a nawet w Europie. Tu chętnie przyjeżdżają turyści z całej Polski, by w ciszy i spokoju odpocząć od zgiełku i hałasu miast.

Właśnie tu, gdzie jest nasza mała Ojczyzna, wychowawczynie klas I zaproponowały dzieciom jednodniową wycieczkę. Pokazaliśmy to, co mamy w naszej okolicy ciekawe, piękne, atrakcyjne. W programie znalazły się Mazurolandia, a w niej zwiedzanie Parku Miniatur Warmii i Mazur z przewodnikiem, Grodzisko Rycerskie, Strzelnica Rycerska, Strzelnica Militarna, Przymierzalnia strojów historycznych, Park Rozrywki na świeżym powietrzu.
Następnie najmłodsi udali się do Parku Wodnego z atrakcjami, typu jacuzzi, zjeżdżalnia jednotorowa w Wilkasach. Następnie obserwowały unikatowy na skalę europejską i światową most obrotowy w Giżycku - ręcznie otwierany i zamykany. Na zakończenie udały się promenadą, by podziwiać widoki nad jeziorem Niegocin. Powrót do Reszla nastąpił w godzinach popołudniowo-wieczornych.
Dzieci mimo, że wyprawa trwała 10 godzin trzymały się dzielnie. W opiece nad ruchliwymi klasami pomagali rodzice. Po wycieczce kolejnego dnia była okazja, by wymienić się wrażeniami, a najciekawsze wspomnienia przenieść kredkami i farbami na kartkę papieru.
Dziękuję wszystkim za pomoc, myślę, że pozytywne wspomnienia z wycieczki pozostaną dzieciom na długo w pamięci.
Krystyna Bujnowska
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Krystyna oraz opublikowany na portalu Reszel: Cudze chwalicie, swego nie znacie
Oceń artykuł:

4.00

(1)