Czwartek, 17 października 2019. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Podziel się:

Podziel się:

Akcja czytelnicza „Rozczytujemy dzieci w Reszlu”

W porozumieniu z Miejską Biblioteką Publiczną w Reszlu uczniowie klasy II c z SP 3 w Reszlu w tym roku szkolnym biorą udział w akcji czytelniczej pod hasłem „Rozczytujemy dzieci”. We wrześniu zaraz po wakacjach uczniowie zmierzyli się z niezwykłą opowieścią Rafała Witka „Walizka pana Hanumana”.

Książka opowiada o małej Darii, której jest bardzo smutno, bo w jej mieście ciągle pada. Pewnego dnia do miasteczka przyjeżdża cyrk, w którym występuje magik Hanuman. Daria przypadkowo znajduje walizkę magika, w której znajdują się jego tajemne skrypty. Dzięki nim nawet deszczowe dni mogą stać się ciekawe.
Książka ma dużą, ułatwiającą czytanie czcionkę, dłuższe zdania, elementy dialogu. Dodatkowo po bokach stron zamieszczone zostały ramki do ćwiczenia sylabizowania. Dzięki takim właśnie elementom czytanie uczniom przyniosło wiele radości. Dodatkową atrakcją w czytaniu było układanie przez kolejnych uczniów trudnych wyrazów z sylab.
Czytanie nie jest łatwą umiejętnością, a już odczuwanie przyjemności z czytania to- to o co nam najbardziej w szkole chodzi. Nie jest łatwo zachęcić uczniów do sięgnięcia po książkę, przeczytać ją. Robimy wszystko, żeby cel osiągnąć-„zarazić” uczniów czytaniem. Kolejna akcja czytelnicza już za miesiąc. Dziękujemy pracownikom MBP w Reszlu.
Krystyna Bujnowska
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Krystyna oraz opublikowany na portalu Reszel: Rozczytują dzieci w ramach akcji czytelniczej
Oceń artykuł:

(0)