Czwartek, 17 października 2019. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Podziel się:

Podziel się:

Obchody Dnia Matki w SP3 w Reszlu

Klasa Ic wraz z wychowawcą Krystyną Bujnowską aktywnie przyłączyła się do obchodów Dnia Matki w szkole. Przygotowania do tej uroczystości trwały kilka tygodni, ponieważ prezenty-upominki wymagały czasu.

Otóż już w kwietniu dzieci z masy gipsowej odlały figurki, które następnie po wyschnięciu i pokolorowaniu stały się magnesami na lodówkę. Wszystkie prezenty zostały starannie zapakowane i czekały na ten wyjątkowy dzień. Z pomysłem wykonania tych niewątpliwie ciekawych prezentów przyszła pani Ala Dziemiańczyk z Miejskiej Biblioteki Publicznej, która służyła pomocą i radą.
Następnie tydzień przed uroczystością własnoręcznie zostały wykonane zaproszenia. W przeddzień występu w klasie pojawiła się „Łąka dla mamy” z pracami plastyczno-technicznymi wykonanymi przez dzieci. Natomiast 25 maja 2018 roku po południu odbył się występ.
Uczniowie przygotowali montaż słowno-muzyczny, na który składały się wiersze, piosenki oraz komentarz narratora, który przypomniał ciekawe informacje o historii tego święta. W kolejnej części uczniowie zaprezentowali trzy utwory muzyczne na flażoletach. Był to koncert dedykowany wszystkim gościom.
„Niech nam żyją wszystkie mamy,
Dziś życzenia Im składamy,
Bo tak bardzo Je kochamy
Całujemy i ściskamy”.
Po części artystycznej nadszedł czas na życzenia, upominki, kwiaty oraz słodki poczęstunek.
Krystyna Bujnowska
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Krystyna oraz opublikowany na portalu Reszel: Dzieci z reszelskiej "Trójki" uczciły Dzień Matki
Oceń artykuł:

(0)