Czwartek, 17 października 2019. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Podziel się:

Podziel się:

Zaczynamy w Trójce projekt „Zaprogramuj przyszłość”

W marcu 2018 r. SP 3 w Reszlu przystąpiła do projektu ,, Zaprogramuj przyszłość’’, prowadzonego przez Fundację Orange i Stowarzyszenie Mistrzowie Kodowania. W projekcie bierze udział 6 przeszkolonych nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej i 115 uczniów klas I – III.

Jest to kompleksowy projekt edukacji cyfrowej skierowany do szkół podstawowych z małych miejscowości w całej Polsce, realizowany ze środków unijnych. Świetnie przygotowani nauczyciele prowadzą zajęcia dla uczniów klas 1 - 3, podczas których dzieci zgłębiają tajniki programowania.
Programowanie to inwestycja w przyszłość, ponieważ uczy ono: przewidywania i planowania, mądrego korzystania z technologii, lepszego rozumienia świata i zachodzących w nim procesów, logicznego myślenia, kreatywnego rozwiązywania problemów, współpracy w zespole.
Za nami już kilka zajęć związanych z programowaniem i kodowaniem. Pod czujnym okiem nauczycielek uczniowie bawili się na macie do kodowania, odczytywali współrzędne, tworzyli roboty, kodowali z kubeczkami, układali wesołe historyjki oraz sudoku obrazkowe, tańczyli do kodu, programowali w aplikacji Scratch Junior.
Kodowanie i programowanie to wspaniała zabawa i nauka jednocześnie. A to dopiero początek naszej przygody!
Tekst: Krystyna Bujnowska
Zdjęcia :Organizatorzy
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Krystyna oraz opublikowany na portalu Reszel: W "Trójce" rusza projekt „Zaprogramuj przyszłość”
Oceń artykuł:

(0)