Niedziela, 20 października 2019. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Podziel się:

Podziel się:

Dzień kota i pierwszaki z SP 3 w Reszlu

Koty bajkowe, koty bezdomne, koty domowe, dachowce oraz pomoc kotom i ich prawidłowe żywienie to główne tematy obchodów "Światowego Dnia Kota" w klasie Ic Szkoły Podstawowej nr 3 w Reszlu.

Uczniowie klasy Ic wspólnie z pracownikami Miejskiej Biblioteki Publicznej obchodzili 20 lutego „Światowy dzień kota”. Wprawdzie to święto wypada 17 lutego, ale z racji wolnej soboty świętowanie odbyło się 3 dni później. Pani Ala Dziemiańczyk opowiedziała dzieciom jak należy opiekować się i prawidłowo żywić koty. Przeczytała opowiadanie o kotce Milusi.
Dzieci uczestniczyły w zabawach : naśladowały zachowanie kotów, oglądały ilustracje przedstawiające koty, czytały tytuły książek o najpopularniejszych bajkowych kotach. Odbył się również konkurs sprawnościowy pt. „ Kotek-pije mleczko ”,w którym dzieci bardzo chętnie wzięty udział.
Na zakończenie spotkania dzieci wykonały sylwety czarnych kotów. Celem spotkania było propagowanie zasad opieki nad kotami, zwrócenie uwagi na rolę kota w życiu człowieka oraz pomoc kotom, które znajdują się w trudnej sytuacji-kotom bezdomnym. Dziękujemy pani Ali z MBP w Reszlu za wspólną lekcję z edukacji polonistyczno-przyrodniczej.
Krystyna Bujnowska
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Krystyna oraz opublikowany na portalu Reszel: Pierwszaki obchodziły Dzień Kota
Oceń artykuł:

(0)