Sobota, 17 sierpnia 2019. Imieniny Anity, Elizy, Mirona

Podziel się:

Podziel się:

Sporty zimowe- nauka jazdy na łyżwach

Jazda na łyżwach to sport zimowy, który nie wymaga wiele sprzętu i można go uprawiać blisko miejsca zamieszkania. To wygodna i dostępna dla każdego forma aktywności. Z takiej właśnie formy ruchu skorzystali najmłodsi uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Reszlu, którzy pod czujnym okiem nauczycielek uczyli się poruszania na śliskim lodzie.

Dwukrotnie – 8 oraz 17 stycznia 2018 roku po zajęciach lekcyjnych zostały zorganizowane wyjazdy do Kętrzyna na lodowisko. Uczniowie w większości wypożyczali sprzęt do nauki jazdy. Tylko nieliczne osoby miały własne łyżwy, stąd można sądzić, że wcześniej już próbowały tej niełatwej sztuki, natomiast zdecydowana większość założyła łyżwy po raz pierwszy. Z przyjemnością możemy stwierdzić, że po godzinnej lekcji na lodzie każde dziecko utrzymywało równowagę, ślizgało się, jeździło, a nawet tańczyło. Kolejnego dnia już wszyscy uczniowie poruszali się na łyżwach, a najsprytniejsi nawet bawili się w gry zespołowe.
Zainteresowanie taką formą aktywności przez uczniów jest bardzo duże. Świetna zabawa, aktywnie spędzony czas, nabyte nowe umiejętności- to wszystko przemawia za tym, że takie zajęcia są uczniom potrzebne. Ponadto w czasie jazdy na łyżwach angażowane są mięśnie całego ciała, szczególnie nóg i pośladków, ale także tułów, brzuch i obręcz barkowa.
Wszystkie wyjazdy były bezpieczne, żadne dziecko nie uległo kontuzji. Pogoda dopisała, humory również. Teraz już tylko czas na doskonalenie nabytych umiejętności.
Nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej:
Krystyna Bujnowska
Joanna Piskosz

Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Krystyna oraz opublikowany na portalu Reszel: Sporty zimowe- nauka jazdy na łyżwach
Oceń artykuł:

(0)