Wtorek, 11 grudnia 2018. Imieniny Biny, Damazego, Waldemara

Podziel się:

Podziel się:

Zakończenie roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 3 w Reszlu

23 czerwca 2017 roku po raz ostatni w tym roku szkolnym 2016/2017 zabrzmiał dzwonek, wołając wszystkich na uroczysty apel kończący naukę. Na tę okoliczność, w sali gimnastycznej w dwóch turach zgromadzili się uczniowie, nauczyciele, rodzice i zaproszeni goście: burmistrz Reszla pan Marek Janiszewski, dziekan parafii Św. Apostołów Piotra i Pawła Krzysztof Bumbul, przewodnicząca Rady Rodziców pani Anna Kowalska oraz wiceprzewodnicząca pani Anna Scheiba.

Na rozpoczęcie został wprowadzony sztandar i obecni odśpiewali hymn państwowy, po czym dyrektor szkoły pani Danuta Baten przedstawiła wyniki klasyfikacji rocznej.
Dyplomy Wzorowego Ucznia w klasach I-III uzyskało 42 uczniów, świadectwa z wyróżnieniem w klasach IV-VI otrzymało 45 osób. Najlepszą klasą w szkole okazała się klasa VIa, która uzyskała średnią ocen z wszystkich przedmiotów wynoszącą 4,59. W tej klasie aż 10 uczniów otrzymało świadectwa z wyróżnieniem.
Najwyższą średnią ocen 6,00 na świadectwie szkolnym uzyskali następujący uczniowie: Przemysław Kościelniak z klasy IVa, Magdalena Eble z klasy Va oraz Katarzyna Jałoszewska z klasy VIa.
Rodzice uczniów z najwyższymi średnimi zostali uhonorowani listami gratulacyjnymi.
Burmistrz Reszla pan Marek Janiszewski wręczył wyróżniającym się uczniom stypendia ufundowane przez Burmistrza Reszla za wybitne osiągnięcia w dziedzinie sportu, nauki, kultury. Otrzymało je 9 uczniów. Gabriela Pieniak z VIa za uzyskanie tytułu laureata w Wojewódzkim Konkursie Matematycznym, Olga Nalesińska z VIa za zdobycie tytułu finalisty w Wojewódzkim Konkusie Historycznym, Julia Baranowska z IIIb, Julia Zawadka z IIIb i Anna Szczepańska z IIIb za uzyskanie tytułu laureata w Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Życie bajką jest”, Wiktoria Domaradz z Va, Przemysław Kościelniak z IVa oraz Alicja Balcerczyk z klasy Vb za uzyskanie tytułu laureata w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Życie bajką jest”. Dziewiątą wyróżnioną osobą została Astrid Romańczuk za uzyskanie tytułu laureata w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Moje miasto - moja miejscowość”.
Wyróżnieni zostali także uczniowie, którzy osiągnęli sukcesy w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur”- Kornel Sokalski z IVb, który uzyskał bardzo dobry wynik w konkursie oraz Magdalena Eble z Va, Marcin Kowalczyk z Va, Gabriela Pieniak z VIa, Oliwier Maksymiuk z IVa oraz Łukasz Łomżyński z IIc, którzy zdobyli wyróżnienia w tymże konkursie.
Za sukcesy sportowe i godne reprezentowanie szkoły w czasie zawodów na szczeblu gminy, powiatu i województwa drużyna chłopców i drużyna dziewcząt otrzymała pamiątkowe dyplomy.
Szczególne podziękowania skierowała pani dyrektor Danuta Baten w kierunku osób, którzy nieśli naszej szkole bezinteresowną, ofiarną i życzliwą pomoc. Wyróżnieni zostali rodzice oraz przyjaciele i sympatycy naszej szkoły pięknymi podziękowaniami. Dziękujemy paniom Elżbiecie Janowskiej, Danucie Lewczuk, Małgorzacie Wójtowicz, Anecie Kreczman, Beacie Szymanowskiej, Annie Gradzewicz, Barbarze Kołotowicz, Alicji Grąckiej, Annie Pawelec, Agnieszce Jachimczuk, Anecie Kicerman, Elżbiecie Głowackiej, Janinie Szałańskiej, Katarzynie Bruderek, Małgorzacie Zalewskiej, Magdalenie Lewińskiej, Sylwii Jarudze, Agnieszce Wójtowicz, Barbarze Zelmie, Emilii Wasilewicz, Annie Nosek, Krystynie Iwaniak, Annie Scheiba, Annie Kowalskiej, Wiktorii Jeziorek, Marcie Bober, Annie Smyk, Małgorzacie Romanowicz, Edycie Karkut. Dziękujemy również państwu: Anieli i Markowi Brózio, Romanowi i Agnieszce Luchowskim, Małgorzacie Regińskiej-Filipczyk i panu Marcinowi Filipczyk, Małgorzacie Sędeckiej i Mariuszowi Szymańskiemu oraz państwu Paulinie i Łukaszowi Olszewskim.
Pani Bożenna Michalak prezes ogniska ZNP wręczyła Gabrieli Pieniak nagrodę- stypendium za osiągnięcie bardzo wysokich wyników w nauce.
Następnie głos zabierali przewodnicząca Rady Rodziców pani Anna Kowalska, burmistrz Reszla pan Marek Janiszewski oraz dziekan parafii ksiądz Krzysztof Bumbul. Wszyscy gratulowali uczniom osiągnięcia wysokich wyników w nauce i życzyli odpoczynku w czasie wakacji.
Po części oficjalnej nadszedł czas na spotkania z wychowawcami w klasach. Tam pozostali uczniowie klas I-VI otrzymali świadectwa, dyplomy i nagrody książkowe. Wszystkim uczniom gratuluję osiągnięcia tak wysokich średnich na świadectwach szkolnych, a nauczycielom dziękuję za rok ciężkiej, mozolnej i wytężonej pracy.
Do zobaczenia we wrześniu w nieco innym składzie, bowiem zgodnie z podjętą uchwałą radnych Rady Miasta, uczniowie klasy piątej, szóstej i siódmej będą uczyli się w budynku przy ulicy Chrobrego, natomiast nasz budynek od września przyjmuje najmłodsze dzieci w wieku od 3 lat. Życzę wszystkim bezpiecznych, radosnych i słonecznych wakacji.
Krystyna Bujnowska
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Krystyna oraz opublikowany na portalu Reszel: Zakończenie roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 3 w Reszlu
Oceń artykuł:

(0)