Wtorek, 23 kwietnia 2019. Imieniny Ilony, Jerzego, Wojciecha

Podziel się:

Podziel się:

WYCIECZKA DO RYNU

Dnia 12 czerwca 2017r. dwie grupy dzieci z Oddziałów Przedszkolnych przy SP nr 3 w Reszlu udały się na wycieczkę do Rynu, której współorganizatorem był tata Juli Olszewskiej. Przewodnik, pani Wiesława Bujwid oprowadziła dzieci po czterech odmiennie zaaranżowanych skrzydłach Zamku - Rycerskim, Komturskim, Więziennym i Myśliwskim.

Wśród zgromadzonych eksponatów duże wrażenie na przedszkolakach wywarły niezwykłe przedmioty: hełmy i szyszaki normańskie, czekany, topory rycerskie, włócznie na zwierza, miecze półtoraręczne, będące na uzbrojeniu wojsk krzyżackich i polskich. Małych turystów zaciekawił również zadaszony dziedziniec, który jest olśniewającą i reprezentacyjną salą obiektu. Tu dzieci podziwiały historyczne znaleziska wyeksponowane i podświetlone w podłodze.
Następnym punktem wycieczki były atrakcje w Zbrojowni Zamku. Tata Juli, pan Łukasz Olszewski, zapewnił przedszkolakom czynny wypoczynek i integracje poprzez zabawy na nowoczesnej trzytorowej Kręgielni, gry w bilarda i piłkarzyki - w Sali Myśliwskiej. Na ścianach tych sal zobaczyć można było ręcznie malowane wizerunki rycerzy i dawną broń. Dzieci cieszyły się i rywalizowały między sobą.
Na koniec przygody była niespodzianka – lody, które dzieci zjadły ze smakiem.
Za tak wspaniałą wycieczkę przedszkolaki i wychowawczynie rodzicom Juli bardzo serdecznie dziękują.
Opracowała: Krystyna Dudek
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Krystyna
Oceń artykuł:

(0)