Wtorek, 23 października 2018. Imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna

Podziel się:

Podziel się:

Zaelektryzowani – „Naukowa epidemia, czary mary i alchemia”

8 czerwca 2017 roku do SP 3 w Reszlu przyjechała grupa „Zaelektryzowani”, która zaprezentowała niecodzienną lekcję przyrody pt. „Naukowa epidemia, czary mary i alchemia”. Grupa specjalizuje się w propagowaniu atrakcyjnej edukacji poprzez żywe lekcje przyrody, których celem jest – poza oczywistym elementem rozrywkowym – przemycić treści lekcyjne.

W sposób bardzo ciekawy, widowiskowy, a zarazem wesoły i zabawny animatorzy prezentowali niezwykłe eksperymenty fizyczne, chemiczne i przyrodnicze.
W ramach żywej lekcji przyrody uczniowie obserwowali proste eksperymenty związane z naukami przyrodniczymi, fizycznymi i chemicznymi. Poruszone zostały tematy szkodliwych substancji w tym, takich jak dopalacze. Na pokazie przeprowadzone zostały efektowne eksperymenty z rurą Bernoullego, lewitującymi piłkami. Pokazana została reakcja etanolu z kwasem borowym, wpływ działania siły odśrodkowej na człowieka. Uczniowie zobaczyli płonące kule, zaobserwowali właściwości metanu i mieszanki propan, butan. Zaprezentowane zostały zabawy z helem oraz maszyną elektrostatyczną.
Najciekawszym elementem lekcji była możliwość aktywnego uczestnictwa dzieci w pokazie, uczniowie byli zachwyceni!
Żywa lekcja przyrody bardzo podobała się wszystkim widzom. Animatorzy nie tylko wspaniale bawili publiczność, ale także rozbudzili wśród uczniów zainteresowanie wiedzą z zakresu przyrody, fizyki i chemii.
Krystyna Bujnowska

Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Krystyna oraz opublikowany na portalu Reszel: Naukowa epidemia, czary mary i alchemia
Oceń artykuł:

(0)