Piątek, 25 maja 2018. Imieniny Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

Podziel się:

Podziel się:

Szanujemy środowisko, w którym żyjemy, więc segregujemy

Dnia 30 maja 2017 r. uczniowie z oddziałów przedszkolnych oraz klasy pierwszej brali udział w zajęciach pod hasłem „Szanujemy środowisko, w którym żyjemy, więc segregujemy” przygotowanych przez pracownika Wielobranżowego Przedsiębiorstwa Komunalnego w Reszlu, panią Marzenę Uglarenko.

Celem spotkania było zwrócenie uwagi już tych najmłodszych uczniów na fakt, że odpady to wartościowe surowce, których nie powinniśmy marnować, a segregacja jest naszym obowiązkiem, by w niedalekiej przyszłości nie zasypała nas góra śmieci. Dzieci dowiedziały się, że każdy z nas produkuje codziennie duże ilości odpadów, które tylko na pozór wydają się zbędne. Można je ponownie przetworzyć i wykorzystać, ale najpierw trzeba posegregować ze względu na rodzaj materiału, z którego zostały wytworzone. Dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach segregując przygotowane odpady i wrzucając je do odpowiednich pojemników.
Każdy jest odpowiedzialny za odpady, które wytworzył. Segregacja u źródła, czyli w miejscu gdzie odpad powstaje, jest kluczem do prowadzenia właściwej gospodarki odpadami. Indywidualne działanie każdego z nas daje wspólny efekt w postaci wydajnego recyklingu i czystego środowiska. Naszym celem jest, aby wyselekcjonowane odpady wracały do obiegu i stały się surowcem do produkcji nowych rzeczy – słoików, worków, polarów, gazet, puszek i wielu innych przedmiotów codziennego użytku. Tego uczymy już od najmłodszych lat.
Joanna Piskosz

Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Krystyna
Oceń artykuł:

(0)