Czwartek, 19 lipca 2018. Imieniny Alfreny, Rufina, Wincentego

Podziel się:

Podziel się:

OBCHODY DNIA DZIECKA W TRÓJCE W RESZLU

Tegoroczny Dzień Dziecka wypadł w czwartek, a więc w zasadzie w samym środku tygodnia. To nie lada gratka dla wszystkich uczniów naszej szkoły, bowiem obchody ich święta trwają przez cały dzień! Jest to dzień bez lekcji, natomiast w szkole odbywa się już od wielu lat tradycyjny festyn sportowo-rekreacyjny. Lista atrakcji w tym roku była tak długa, że z pewnością każdy znalazł coś dla siebie!

Zaczęło się od spotkania w klasach z wychowawcami. Każdy z nauczycieli uczulił dzieci, że podczas święta będzie wesoło i radośnie, ale najważniejsze jest zachowanie bezpieczeństwa. Następnie wszyscy uczniowie spotkali się na placu przed szkołą, gdzie nastąpiło uroczyste otwarcie festynu przez panią dyrektor Danutę Baten.
Potem najmłodsi udali się na bieg do parku, a starsi uczniowie brali udział w mini playback show oraz rozgrywali konkurencje sportowe na terenie szkoły: przeciąganie liny, wyścigi w workach, rzuty i strzały piłką do celu. Była to rywalizacja między klasami. Następnie o godzinie 10.30 nastąpiła zmiana: klasy IV –VI zeszły do parku miejskiego na biegi, a klasy 0-III rywalizowały w konkurencjach sportowych przed szkołą oraz popisywały się w mini playback show. W czasie trwania imprezy zostały zorganizowane warsztaty bębniarskie, a około południa odwiedziła szkołę Ochotnicza Straż Pożarna i pokazała swój najnowszy wóz strażacki.
Na zakończenie dnia odbył się mecz piłki nożnej dzieci- dorośli oraz mecz w piłkę ręczną dzieci- dorośli. W czasie festynu wszyscy świetnie się bawili. Każde dziecko mogło pomalować sobie twarz w ciekawe wzory, najmłodsi malowali kolorową kredą na płytkach przed szkołą, były skoki na trampolinie. Nie zabrakło smacznej grochówki, kiełbaski z grilla, pączków oraz soczków. Około godziny 13.30 nastąpiło podsumowanie imprezy, wręczenie medali, nagród oraz słodkich niespodzianek.
To był bardzo udany dzień, mimo chłodnej i wietrznej pogody, atmosfera festynu była gorąca. Dziękujemy wszystkim dorosłym za zaangażowanie się i czynny udział w imprezie. Bez Was drodzy nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi, rodzice i sympatycy szkoły na pewno ten dzień nie miałby takiego wymiaru. Dzieciom z okazji święta życzę dużo wspólnego, pięknego, rodzinnego czasu, uśmiechu na każdy dzień i każdą chwilę!
Krystyna Bujnowska
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Krystyna oraz opublikowany na portalu Reszel: Dzień Dziecka w "Trójce"
Oceń artykuł:

(0)