Piątek, 25 maja 2018. Imieniny Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

Podziel się:

Podziel się:

Dzień Wyrównywania Szans Edukacyjnych w Trójce

17 maja 2017 roku czwarty raz z rzędu w naszej szkole został zorganizowany dla uczniów Dzień Wyrównywania Szans Edukacyjnych. W jego głównym założeniu jest zaproponować uczniom zajęcia bez podręcznika, które merytorycznie będą zawierały treści z podstawy programowej. Zaplanowane przez poszczególnych nauczycieli zajęcia były różnorodne, atrakcyjne pod względem formy i metod. Tego dnia uczniowie uczestniczyli w wycieczkach pieszych i autokarowych poszerzając w ten sposób swoją wiedzę i umiejętności.

Dzieci z klas Ia i IIIa wybrały się na pieszą wycieczkę poza miasto, celem był Młyn Grodzki. Uczniowie zostali tam mile przyjęci, poznali drogę ziarna aż do mąki, zobaczyli jak funkcjonuje młyn, jakie znajdują się w nim urządzenia. Następnie uczniowie odwiedzili oczyszczalnię ścieków poznając cykl oczyszczania ścieków, zobaczyli efekt końcowy – wodę, która nie zagraża życiu w wodzie wpływającej z oczyszczalni do rzeki. Otrzymali plakietki Załoga EKO – Chcemy żyć w czystym świecie. Kolejnym punktem wędrówki była Miejska Biblioteka, gdzie pierwszaki zostały pasowane na czytelników.
Klasy IIa i IIb tego dnia wybrały się do Olsztyńskiego Planetarium, gdzie obejrzały film „Ziemia, Słońce, Księżyc”. Następnie udały się do Parku Zabaw ”Warmiolandia”, tam mogły zgłębić wiedzę z zakresu fizyki i chemii obserwując przeprowadzane doświadczenia, następnie uczestniczyć się różnych zabawom ruchowych.
Klasy II c i IId uczestniczyły w zajęciach terenowych w indiańskiej wiosce. Dzieci zwiedzały muzeum poświęconego życiu Indian. Brały udział w zajęciach w chlebowym domku-poznanie etapów powstawania chleba. Miały okazję przygotowywać ciasto i wypiekać własnoręcznie przygotowane bułki. Następnie odbyła się konsumpcja bułeczek z pysznym miodem, konfiturą i twarożkiem. Uczniowie zwiedzili również muzeum starych sprzętów kuchennych i gospodarczych oraz poznali sposoby młócenia zboża i mielenia mąki dawniej i dziś.
Czwartoklasiści odwiedzili Olsztyńskie Planetarium, dzieci obejrzały film „Kosmiczny Expres” następnie udały się do siedziby Polskiego Radia Olsztyn, gdzie miały możliwość przyjrzeć się pracy radiowca „od kuchni” a także, poznać w jaki sposób nagrywane są audycje radiowe.
Uczniowie klas Va i VIb aktywnie spędzili czas w Parku Trampolin. Gdzie zarówno pod okiem instruktorów jak i opiekunów bardzo intensywnie ćwiczyli na trampolinach. Taka forma aktywności ogromnie uczniom się podobała. Następnie obie klasy pojechały na wspólny posiłek, a potem syci i wypoczęci obejrzeli komedię dla dzieci.
Olsztyński Zamek był pierwszym punktem wycieczki klas Vb i VIa. Uczniowie odwiedzili Muzeum Warmii i Mazur, gdzie mogli obejrzeć wystawy: „Atrybuty dawnych wojowników w zbiorach Muzeum Warmii i Mazur” oraz „Olsztyńskie muzealia w Polsce i na świecie”. Następnie dzieci udały się do parku trampolin 7 Jump street, gdzie pod okiem wykwalifikowanych instruktorów aktywnie uczestniczyli w zajęciach na około 100 trampolinach.
Tego dnia w szkole według swojego planu lekcji pozostały klasy IIIb i IIIc, które Dzień Wyrównywania Szans Edukacyjnych będą miały 31 maja, wtedy to mają zaplanowany wyjazd do Centrum Nauki Kopernik do Warszawy.
17 maja był wyjątkowym dniem dla większości uczniów. Każda klasa wykorzystała go na realizację zaplanowanych celów z podstawy programowej. Dzięki wspólnemu zaangażowaniu nauczycieli i rodziców Dzień Wyrównywania Szans Edukacyjnych wyglądał ciekawie, a zaplanowane działania przebiegały sprawnie. Zajęcia zaproponowane tego dnia dzieciom bardzo im się podobały, uczestniczyły w nich chętnie i z entuzjazmem.
Dziękujemy Wszystkim Osobom zaangażowanym w przygotowanie tego dnia: dyrekcji nauczycielom oraz Rodzicom, którzy przyłączyli się do organizacji tego wyjątkowego dnia nauki bez podręcznika i zeszytu przedmiotowego.
Organizatorzy

Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Krystyna
Oceń artykuł:

(0)