środa, 23 maja 2018. Imieniny Leoncjusza, Michała, Renaty

Podziel się:

Podziel się:

Turniej Wiedzy Pożarniczej rozstrzygnięty

Szkoła Podstawowa nr 3 w Reszlu od trzech lat bierze czynny udział w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”, który organizuje Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Kętrzynie oraz Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Kętrzynie.

Pierwszy etap eliminacji na szczeblu szkoły odbył się w klasach IV – VI w lutym 2017 roku. Uczniowie rozwiązywali test jednokrotnego wyboru z pomocą komputera, a następnie wyłoniono drużynę, która miała reprezentować szkołę w dalszych eliminacjach.
Do eliminacji na szczeblu powiatu zakwalifikowały się dwie uczennice, które uzyskały jednakowy wynik tj. 20 punktów na 30 możliwych do uzyskania w teście.
Skład drużyny:
Zuzanna Galicka – klasa VI a,
Olga Nalesińska – klasa VI a.
Eliminacje na szczeblu powiatu zostały zorganizowane 11 kwietnia 2017 roku w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kętrzynie.
Uroczystego otwarcia turnieju dokonał Ryszard Niedziółka Starosta kętrzyński, a zarazem Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Kętrzynie. Pan Starosta przedstawił cele turnieju, jakimi jest zainteresowanie dzieci i młodzieży, nauczycieli i opiekunów problematyką ochrony przeciwpożarowej, tradycją, służbą i ciężką pracą środowisk strażackich. Turniej ma także na celu popularyzowanie znajomości przepisów przeciw pożarowych oraz zasad postępowania na wypadek powstania pożaru. Wiele zagadnień turnieju dotyczy również ekologii i ochrony środowiska naturalnego.
W pierwszej grupie wiekowej (szkoły podstawowe) brało udział 16 uczniów z powiatu kętrzyńskiego. Eliminacje zostały przeprowadzone z pomocą testu jednokrotnego wyboru w formie papierowej, a następnie wyłoniono klasyfikację ogólną turnieju.
Zuzanna Galicka, która pierwszy raz brała udział w eliminacjach powiatowych w ogólnej klasyfikacji zajęła II miejsce i jest to najlepszy wynik szkoły od początku udziału w turnieju.
Dziękuję wszystkim uczniom, którzy brali udział w eliminacjach szkolnych oraz powiatowych. Chciałbym podziękować także Panu Krzysztofowi Iwanow, który zorganizował transport drużyny wraz z opiekunem na turniej do Kętrzyna.
Opiekun drużyny: Janusz KrólArtykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Krystyna oraz opublikowany na portalu Reszel: Turniej Wiedzy Pożarniczej rozstrzygnięty
Oceń artykuł:

(0)