Czwartek, 17 października 2019. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Podziel się:

Podziel się:

Bezpieczeństwo w sieci

Bezpieczeństwo w sieci to sprawa niezwykle istotna. Często słyszymy o namierzaniu kogoś przez Internet, o zawieraniu tragicznie kończących się znajomości albo grach, w które chętnie grają dzieci bez wiedzy dorosłych, a które kończą się bardzo różnie.

Zabezpieczeniem przed niepożądanymi działaniami w sieci poświęcone były lekcje z uczniami we wszystkich klasach w Szkole Podstawowej nr 3 w Reszlu. W czasie rozmów z uczniami, wykonywanych scenek czy rysunków okazało się, że uczniowie często korzystają z sieci, chociaż nie zawsze zdają sobie sprawę z niebezpieczeństw, które czyhają na nie.
Podczas zajęć staraliśmy się wypracować z uczniami kilka reguł bezpiecznego korzystania z sieci. Uczniowie doszli do wspólnego przekonania, że aby bezpiecznie pracować na komputerze należy instalować i używać oprogramowania przeciw wirusom, nie należy otwierać plików nieznanego pochodzenia, nie korzystać ze stron jeśli nie ma się stuprocentowej pewności, że strona taka jest bezpieczna. Nie wolno zostawiać danych osobowych w niesprawdzonych serwisach i na stronach, jeżeli nie ma się absolutnej pewności, że nie są one widoczne dla osób trzecich. A najważniejsza zasada zawsze należy informować o wszystkich działaniach w sieci Rodziców.
Dziękujemy za współpracę Miejskiej Bibliotece Publicznej- takie zajęcia poza terenem szkoły są zawsze okazją do zgłębienia tematu od innej strony, otworzenia się uczniów przed innymi osobami, nie zawsze nauczycielami, podzielenia się swoimi doświadczeniami.
Krystyna Bujnowska
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Krystyna oraz opublikowany na portalu Reszel: Teraz będą już korzystać z sieci bezpieczniej
Oceń artykuł:

(0)