Czwartek, 17 października 2019. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Podziel się:

Podziel się:

Tradycje wielkanocne

W środę 12 kwietnia 2017 roku w ostatnim dniu przed dłuższą przerwą świąteczną uczniowie SP3 w Reszlu uczestniczyli w apelu z okazji zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy pod tytułem „Tradycje Wielkanocne".

Celem apelu było zapoznanie społeczności szkolnej z tradycjami Świąt Wielkanocnych, uświadomienie roli tradycji w życiu narodu oraz wzbudzenie szacunku wobec wiary i religii chrześcijańskiej. Apel poprowadzili uczniowie klas VI, zaprezentował się również działający w naszej szkole zespół folklorystyczny „Mali Reszelanie”, który pod kierunkiem pani Jolanty Wasilewskiej wykonał dwa tańce ludowe. Przepiękną dekorację do występu wykonała pani Dorota Borejko. Uczniów do apelu pomagała przygotowywać pani Małgorzata Maksymiuk, a za nagłośnienie odpowiadał pan Wojciech Jałoszewski.
Swoją obecnością zaszczycili nas Proboszcz Parafii Ks.Krzysztof Bumbul oraz wikariusz Krzysztof Misiewicz. Po części artystycznej rozdane zostały wyróżnienia w konkursie na „Najpiękniejszą Pisankę". O tym konkursie pisaliśmy już wcześniej w oddzielnym artykule.
Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych życzymy wszystkim uczniom oraz przyjaciołom i sympatykom naszej szkoły wiosennego nastroju, optymizmu i radości ze spotkań w rodzinnym gronie. Niech ten wolny czas będzie okazją do wspólnego przeżywania tajemnicy Zmartwychwstania Pańskiego.
Elżbieta Głowacka
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Krystyna oraz opublikowany na portalu Reszel: Apel i tradycje wielkanocne
Oceń artykuł:

(0)