Niedziela, 25 lutego 2018. Imieniny Almy, Cezarego, Jarosława

Profil użytkownika Krystyna

Dzień kota i pierwszaki z SP 3 w Reszlu

Koty bajkowe, koty bezdomne, koty domowe, dachowce oraz pomoc kotom i ich prawidłowe żywienie to główne tematy obchodów "Światowego Dnia Kota" w klasie Ic Szkoły Podstawowej nr 3 w Reszlu.

Uczniowie klasy Ic wspólnie z pracownikami Miejskiej Biblioteki Publicznej obchodzili 20 lutego „Światowy...

Sporty zimowe- nauka jazdy na łyżwach

Jazda na łyżwach to sport zimowy, który nie wymaga wiele sprzętu i można go uprawiać blisko miejsca zamieszkania. To wygodna i dostępna dla każdego forma aktywności. Z takiej właśnie formy ruchu skorzystali najmłodsi uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Reszlu, którzy pod czujnym okiem nauczycielek uczyli się poruszania na śliskim lodzie.

„Tajemnice lasu” - wycieczka klas pierwszych

Czwartek 11.01.2018 roku był dla klas pierwszych „a” i „c” ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Reszlu dniem pełnym wrażeń. Dwie klasy pierwsze, wychowawczynie, chętni rodzice zaraz po dzwonku o godzinie ósmej wyjechały autokarem na wycieczkę do leśniczówki Grzybowo. Celem wizyty w lesie, było odwiedzenie ścieżki edukacyjno-przyrodniczej „Tajemnice lasu”.

„Koziołek Matołek”- z wizytą w klasie Ic

Mama Maksa pani Patrycja Krekin to kolejna osoba-rodzic, chętna do głośnego czytania w klasie Ic. Początkowo pani Patrycja zaproponowała lekturę „Małego księcia”, którą to opowieść chciała przeczytać wspólnie z synem, potem po przedyskutowaniu, wybór padł na „Koziołka Matołka” i był to strzał w 10!

Świąteczne kodowanie z robotem Finch w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Reszlu

Przedświąteczna gorączka daje się o tej porze odczuć w każdym miejscu. Gorąco, ale tylko z powodu świetnej zabawy, było przez dwa dni w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Reszlu, z powodu wizyty dużej ilości uczniów. Po raz kolejny pierwszaki oraz klasa druga uczestniczyły w lekcji kodowania wspólnie z panem Adrianem Stachurskim na zaproszenie pani dyrektor Barbary Bielskiej.

Godzina Kodowania pierwszaków z Mikołajem

Dzień 6 grudnia 2017 roku był dla pierwszoklasistów z SP 3 w Reszlu dniem szczególnym i bardzo bogatym. Z rana wszystkie dzieci spotkały się pod klasą , by sprawdzić, czy Święty Mikołaj o nich nie zapomniał. Okazało się, że warto było starannie wykonać kartonowe buty na plastyce, zostawić je w klasie, bo czekały w nich słodkie niespodzianki. Zaczęło się bardzo radośnie. Wszystkie maluchy ubrały się tego dnia z akcentem czerwonego koloru, założyły czerwone czapy i tak pięknie zaczęły dzień.

Zakończenie roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 3 w Reszlu

23 czerwca 2017 roku po raz ostatni w tym roku szkolnym 2016/2017 zabrzmiał dzwonek, wołając wszystkich na uroczysty apel kończący naukę. Na tę okoliczność, w sali gimnastycznej w dwóch turach zgromadzili się uczniowie, nauczyciele, rodzice i zaproszeni goście: burmistrz Reszla pan Marek Janiszewski, dziekan parafii Św. Apostołów Piotra i Pawła Krzysztof Bumbul, przewodnicząca Rady Rodziców pani Anna Kowalska oraz wiceprzewodnicząca pani Anna Scheiba.

WYCIECZKA DO RYNU

Dnia 12 czerwca 2017r. dwie grupy dzieci z Oddziałów Przedszkolnych przy SP nr 3 w Reszlu udały się na wycieczkę do Rynu, której współorganizatorem był tata Juli Olszewskiej. Przewodnik, pani Wiesława Bujwid oprowadziła dzieci po czterech odmiennie zaaranżowanych skrzydłach Zamku - Rycerskim, Komturskim, Więziennym i Myśliwskim.

Zainteresowanie książką

Czytelnictwo to ważna sfera w życiu dziecka, ponieważ wpływa na rozwój intelektualny, rozwija wrażliwość estetyczną, kształtuje wyobraźnię i postawę twórczą.

Upowszechnianie czytelnictwa, rozwijanie kompetencji czytelniczych wśród dzieci to jeden z podstawowych kierunków realizacji polityki...

Program ,,Umiem pływać” w Szkole Podstawowej nr 3 w Reszlu

Pływanie jest jedną z najlepszych form rozwoju dla młodych organizmów, dlatego Ministerstwo Sportu i Turystyki postanowiło dać możliwość tego rozwoju bardzo licznej grupie dzieci. Projekt powszechnej nauki pływania „Umiem pływać” skierowany był do uczniów klas III szkół podstawowych w całej Polsce. Zakładał systematyczny i powszechny udział dzieci w pozalekcyjnych i pozaszkolnych zajęciach sportowych z zakresu „nauki pływania”.