środa, 23 maja 2018. Imieniny Leoncjusza, Michała, Renaty

Profil użytkownika Krystyna

Zaczynamy w Trójce projekt „Zaprogramuj przyszłość”

W marcu 2018 r. SP 3 w Reszlu przystąpiła do projektu ,, Zaprogramuj przyszłość’’, prowadzonego przez Fundację Orange i Stowarzyszenie Mistrzowie Kodowania. W projekcie bierze udział 6 przeszkolonych nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej i 115 uczniów klas I – III.

Spotkanie z poetą i pisarzem księdzem Karolem Misiewiczem

W dniu 10 kwietnia 2018r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Reszlu, odbyło się spotkanie dzieci klas pierwszych i drugiej z księdzem Karolem Misiewiczem, który jest autorem książki pt. „Przygody Pana Ślimaka”.

Wydana przez ks. Karola książka jest napisana w bardzo przystępnej i żywej...

Dzień kota i pierwszaki z SP 3 w Reszlu

Koty bajkowe, koty bezdomne, koty domowe, dachowce oraz pomoc kotom i ich prawidłowe żywienie to główne tematy obchodów "Światowego Dnia Kota" w klasie Ic Szkoły Podstawowej nr 3 w Reszlu.

Uczniowie klasy Ic wspólnie z pracownikami Miejskiej Biblioteki Publicznej obchodzili 20 lutego „Światowy...

Sporty zimowe- nauka jazdy na łyżwach

Jazda na łyżwach to sport zimowy, który nie wymaga wiele sprzętu i można go uprawiać blisko miejsca zamieszkania. To wygodna i dostępna dla każdego forma aktywności. Z takiej właśnie formy ruchu skorzystali najmłodsi uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Reszlu, którzy pod czujnym okiem nauczycielek uczyli się poruszania na śliskim lodzie.

„Tajemnice lasu” - wycieczka klas pierwszych

Czwartek 11.01.2018 roku był dla klas pierwszych „a” i „c” ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Reszlu dniem pełnym wrażeń. Dwie klasy pierwsze, wychowawczynie, chętni rodzice zaraz po dzwonku o godzinie ósmej wyjechały autokarem na wycieczkę do leśniczówki Grzybowo. Celem wizyty w lesie, było odwiedzenie ścieżki edukacyjno-przyrodniczej „Tajemnice lasu”.

„Koziołek Matołek”- z wizytą w klasie Ic

Mama Maksa pani Patrycja Krekin to kolejna osoba-rodzic, chętna do głośnego czytania w klasie Ic. Początkowo pani Patrycja zaproponowała lekturę „Małego księcia”, którą to opowieść chciała przeczytać wspólnie z synem, potem po przedyskutowaniu, wybór padł na „Koziołka Matołka” i był to strzał w 10!

Świąteczne kodowanie z robotem Finch w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Reszlu

Przedświąteczna gorączka daje się o tej porze odczuć w każdym miejscu. Gorąco, ale tylko z powodu świetnej zabawy, było przez dwa dni w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Reszlu, z powodu wizyty dużej ilości uczniów. Po raz kolejny pierwszaki oraz klasa druga uczestniczyły w lekcji kodowania wspólnie z panem Adrianem Stachurskim na zaproszenie pani dyrektor Barbary Bielskiej.

Godzina Kodowania pierwszaków z Mikołajem

Dzień 6 grudnia 2017 roku był dla pierwszoklasistów z SP 3 w Reszlu dniem szczególnym i bardzo bogatym. Z rana wszystkie dzieci spotkały się pod klasą , by sprawdzić, czy Święty Mikołaj o nich nie zapomniał. Okazało się, że warto było starannie wykonać kartonowe buty na plastyce, zostawić je w klasie, bo czekały w nich słodkie niespodzianki. Zaczęło się bardzo radośnie. Wszystkie maluchy ubrały się tego dnia z akcentem czerwonego koloru, założyły czerwone czapy i tak pięknie zaczęły dzień.

Zakończenie roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 3 w Reszlu

23 czerwca 2017 roku po raz ostatni w tym roku szkolnym 2016/2017 zabrzmiał dzwonek, wołając wszystkich na uroczysty apel kończący naukę. Na tę okoliczność, w sali gimnastycznej w dwóch turach zgromadzili się uczniowie, nauczyciele, rodzice i zaproszeni goście: burmistrz Reszla pan Marek Janiszewski, dziekan parafii Św. Apostołów Piotra i Pawła Krzysztof Bumbul, przewodnicząca Rady Rodziców pani Anna Kowalska oraz wiceprzewodnicząca pani Anna Scheiba.

WYCIECZKA DO RYNU

Dnia 12 czerwca 2017r. dwie grupy dzieci z Oddziałów Przedszkolnych przy SP nr 3 w Reszlu udały się na wycieczkę do Rynu, której współorganizatorem był tata Juli Olszewskiej. Przewodnik, pani Wiesława Bujwid oprowadziła dzieci po czterech odmiennie zaaranżowanych skrzydłach Zamku - Rycerskim, Komturskim, Więziennym i Myśliwskim.