Niedziela, 17 stycznia 2021. Imieniny Antoniego, Henryki, Mariana

Profil użytkownika Krystyna

Sukcesy uczniów w Regionalnym Konkursie Ekologiczno-Przyrodniczym klas III

Organizatorem Regionalnego Konkursu Ekologiczno-Przyrodniczego był Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Kętrzynie we współpracy z Zespołem Szkolno-Przedszkolnym w Reszlu. Koordynatorkami Konkursu były Krystyna Bujnowska-doradca metodyczny edukacji wczesnoszkolnej Powiatowego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Kętrzynie oraz Joanna Piskosz -nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Reszlu.

Wielkanocne warsztaty plastyczne w Wilkowie

Z inicjatywy Powiatowego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Kętrzynie dnia 5 marca 2020 roku w Wilkowie odbyły się wielkanocne warsztaty plastyczne. Wzięli w nich udział nauczyciele z powiatu kętrzyńskiego i mrągowskiego. Pod kierunkiem pani Jolanty Adamkowicz- nauczyciela pasjonata, powstały piękne wiosenne prace plastyczne.

Akcja czytelnicza „Rozczytujemy dzieci w Reszlu”

W porozumieniu z Miejską Biblioteką Publiczną w Reszlu uczniowie klasy II c z SP 3 w Reszlu w tym roku szkolnym biorą udział w akcji czytelniczej pod hasłem „Rozczytujemy dzieci”. We wrześniu zaraz po wakacjach uczniowie zmierzyli się z niezwykłą opowieścią Rafała Witka „Walizka pana Hanumana”.

Uczniowie z Reszla kodują w programie „ Zaprogramuj przyszłość”

Maj i czerwiec to czas wycieczek w całej szkole! Niewątpliwie z bardzo ciekawej wycieczki skorzystali uczniowie klas I-III uczestniczący w projekcie „Zaprogramuj przyszłość”. To my- nauczyciele prowadzący zajęcia z dziećmi mieliśmy możliwość wyboru miejsca i rodzaju ostatnich zajęć projektowych. Warunek był tylko taki, żeby pokazać uczniom na ostatnim wyjazdowym spotkaniu to, czego nauczyli się w szkole, ale w warunkach pozaszkolnych, w terenie.

I FESTYN PRZEDSZKOLNY W RESZLU

Dnia 8 czerwca 2018 r teren wokół Szkoły Podstawowej nr 3 z oddziałami przedszkolnymi tętnił życiem, a słoneczko witało przedszkolaki z rodzicami. Całe rodziny, na przekór obiegowym opiniom, iż rodzice XXI wieku na nic nie mają czasu, spędziły z nami piątkowe popołudnie. Atrakcji bowiem nie brakowało.

Obchody Dnia Matki w SP3 w Reszlu

Klasa Ic wraz z wychowawcą Krystyną Bujnowską aktywnie przyłączyła się do obchodów Dnia Matki w szkole. Przygotowania do tej uroczystości trwały kilka tygodni, ponieważ prezenty-upominki wymagały czasu.

Otóż już w kwietniu dzieci z masy gipsowej odlały figurki, które następnie po wyschnięciu...

Zaczynamy w Trójce projekt „Zaprogramuj przyszłość”

W marcu 2018 r. SP 3 w Reszlu przystąpiła do projektu ,, Zaprogramuj przyszłość’’, prowadzonego przez Fundację Orange i Stowarzyszenie Mistrzowie Kodowania. W projekcie bierze udział 6 przeszkolonych nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej i 115 uczniów klas I – III.

Spotkanie z poetą i pisarzem księdzem Karolem Misiewiczem

W dniu 10 kwietnia 2018r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Reszlu, odbyło się spotkanie dzieci klas pierwszych i drugiej z księdzem Karolem Misiewiczem, który jest autorem książki pt. „Przygody Pana Ślimaka”.

Wydana przez ks. Karola książka jest napisana w bardzo przystępnej i żywej formie...

Dzień kota i pierwszaki z SP 3 w Reszlu

Koty bajkowe, koty bezdomne, koty domowe, dachowce oraz pomoc kotom i ich prawidłowe żywienie to główne tematy obchodów "Światowego Dnia Kota" w klasie Ic Szkoły Podstawowej nr 3 w Reszlu.

Uczniowie klasy Ic wspólnie z pracownikami Miejskiej Biblioteki Publicznej obchodzili 20 lutego „Światowy...

Sporty zimowe- nauka jazdy na łyżwach

Jazda na łyżwach to sport zimowy, który nie wymaga wiele sprzętu i można go uprawiać blisko miejsca zamieszkania. To wygodna i dostępna dla każdego forma aktywności. Z takiej właśnie formy ruchu skorzystali najmłodsi uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Reszlu, którzy pod czujnym okiem nauczycielek uczyli się poruszania na śliskim lodzie.