środa, 20 marca 2019. Imieniny Joachima, Kiry, Maurycego

Podziel się:

Podziel się:

VIII Świąteczny Przegląd Artystyczny

Czas karnawału jest czasem, w którym oprócz udziału w hucznych imprezach, Polacy chętnie śpiewają kolędy oraz piosenki o tematyce bożonarodzeniowej, często bardzo wesołe i żwawe pastorałki.

Tradycyjnie pod patronatem Burmistrza Reszla Marka Janiszewskiego oraz Proboszcza Parafii ks. Krzysztofa Bumbula, odbył się w piątkowe popołudnie 19 stycznia 2018 roku w sali sportowej Szkoły Podstawowej im. M. Dąbrowskiej w Reszlu VIII Świąteczny Przegląd Artystyczny. Uroczystego otwarcia Przeglądu dokonali Burmistrz Reszla Marek Janiszewski oraz Proboszcz Parafii ks. Krzysztof Bumbul. Podziękowali oni osobom, które przyczyniły się do organizacji kolejnego już spotkania kolędowego: Dyrektorowi Miejskiego Ośrodka Kultury w Reszlu panu Arturowi Galickiemu oraz pani Beacie Kilanowskiej, powitali utalentowanych wokalnie mieszkańców gminy oraz wszystkich przybyłych na koncert. Wydarzenie muzyczne poprowadził pan Mateusz Rutynowski - przedstawiciel Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana, które współorganizowało z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Reszlu, po raz kolejny, ten przegląd. Soliści i zespoły wokalne oraz chór parafialny - osoby w różnym wieku zaprezentowały swoje programy kolędowe. Na twarzach widzów było widać wzruszenie wywołane przez wykonawców, radość ze słuchania oraz wspólnego śpiewania. Przegląd zakończył się bowiem miłym akcentem, momentem, w którym wszyscy zebrani, przy akompaniamencie pana Piotra Strzyżewskiego, wykonali kolędę Dzisiaj w Betlejem, co wytworzyło atmosferę wspólnoty obecnych w sali.
Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację Przeglądu.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Gmina Reszel oraz opublikowany na portalu Reszel: VIII Świąteczny Przegląd Artystyczny
Oceń artykuł:

(0)