Niedziela, 22 lipca 2018. Imieniny Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca

Podziel się:

Podziel się:

Bezpieczeństwo jest bardzo ważne

Na początku każdego roku szkolnego organizuje się w szkole spotkania z policjantem, by przypomnieć uczniom najważniejsze zasady bezpiecznego zachowania się. W tym roku szkolnym w Szkole Podstawowej nr 3 w Reszlu, uczniowie z klas I-III spotkali się z policjantami z Komendy Powiatowej w Kętrzynie oraz Komisariatu Policji w Reszlu, a także z komendantem Gminnej OSP w Reszlu.

Dzieci miały niecodzienną okazję porozmawiać z policjantami i strażakiem o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do szkoły i ze szkoły, o bezpiecznym przechodzeniu przez jezdnię, prawidłowym zachowaniu się na drodze poza miastem, obowiązku noszenia odblasków po zmroku, bezpiecznym zachowaniu w czasie oczekiwania na autobus szkolny. Goście wskazali również dzieciom uwagę na konieczność ograniczonego zaufania w stosunku do nieznajomych, powiedzieli o pozycjach obronnych w przypadku kontaktu ze zwierzętami, szczególnie agresywnym psem, oraz o skutkach zabawy z niebezpiecznymi przedmiotami i ogniem pod nieobecność dorosłych. Policjanci zwrócili też uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dziecko, omówili sposoby ich unikania i radzenia sobie w sytuacjach trudnych.
Dzieci chętnie odpowiadały na zadawane pytania i wykazały się ogromną wiedzą z zakresu bezpieczeństwa, podawały liczne przykłady niewłaściwego zachowania się, a także numery telefonów alarmowych. Uczniowie mieli także okazję do czynnego udziału, poprzez możliwość zadawania pytań, na które prowadzący udzielali wyczerpujących odpowiedzi.
Po części teoretycznej uczniowie udali się wraz z wychowawczyniami na przejścia dla pieszych, by przećwiczyć prawidłowe przechodzenie przez jezdnię, a następnie poszli do strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Reszlu, gdzie mogli zobaczyć sprzęt strażacki, samochody bojowe, ubrania strażaków do akcji oraz sprawdzić jak działa system powiadamiania. Pan Krzysztof Iwanow cierpliwie i wyczerpująco odpowiadał na wszystkie pytania uczniów, a samochody strażackie zrobiły na dzieciach ogromne wrażenie.
Bardzo dziękuję asp. sztabowej Monice Danieluk, st. sierżant Jelenie Kisielewskiej, mł. asp. Pawłowi Obolewiczowi oraz komendantowi Gminnej OSP w Reszlu Krzysztofowi Iwanowowi za spotkanie i przekazaną wiedzę, a wszystkim uczniom życzę bezpiecznego roku szkolnego.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Danuta Baten oraz opublikowany na portalu Reszel: Bezpieczeństwo jest bardzo ważne
Oceń artykuł:

(0)