Niedziela, 9 sierpnia 2020. Imieniny Klary, Romana, Rozyny

Byli poszukiwani - z pomocą wykładowców z WSPol zostali zatrzymani

2020-05-19 12:58:57 (ost. akt: 2020-05-19 13:21:42)

Autor zdjęcia: KPP Kętrzyn

Dzisiaj reszelscy policjanci wraz z wykładowcami z Wyższej Szkoły Policji zatrzymali dwóch mieszkańców Reszla poszukiwanych przez sąd do odbycia kary pozbawienia wolności za popełnione przestępstwo oraz wykroczenia. Pierwszy z nich poszukiwany był przez Sąd Rejonowy w Kętrzynie za wymuszenie rozbójnicze. Drugi za popełnione wykroczenia. Obaj mężczyźni jeszcze dziś trafią za kraty.

Praktycznie codziennie policjanci zatrzymują osoby będące w zainteresowaniu wymiaru sprawiedliwości. Dzięki pomocy gości z WSPol policjanci z Reszla zatrzymali kolejnych 2 poszukiwanych, którzy nie chcieli stawić się sami do odbycia kary pozbawienia wolności. Mężczyźni byli poszukiwani przez sąd na podstawie nakazów doprowadzenia.

Dzisiaj, 19 maja kilka minut przed godz. 7.00 w Reszlu na ulicy Racławickiej reszelscy policjanci wraz z wykładowcami z WSPol zatrzymali 37-letniego mieszkańca miasta, który poszukiwany był za przestępstwo wymuszenia rozbójniczego. Mężczyzna w zakładzie karnym spędzi najbliższe 3 miesiące.

Po dwóch godzinach na ulicy Sienkiewicza w Reszlu funkcjonariusze WSPol zatrzymali kolejnego poszukiwanego, który unikał zasądzonej kary. Jest nim 60-letni mieszkaniec tej samej miejscowości, który miał na koncie nieuregulowaną grzywnę . W związku z tym sąd zasądził wykonanie wobec niego zastępczej kary pozbawienia wolności. Mężczyzna spędzi za kratkami parę tygodni.

Obaj zatrzymani jeszcze dziś zostaną doprowadzeni do zakładu karnego.

Źródło: KPP Kętrzyn


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


We wtorkowym (19 maja) wydaniu m.in.


Wiesław ŁubińskiGazem pieprzowym w przedsiębiorcę
Podczas sobotniego protestu przedsiębiorców w Warszawie policja użyła wobec nich siły i gazu łzawiącego. Zdaniem policji to była reakcja na agresję ze strony części protestujących. Według samych przedsiębiorców nie było do tego podstaw.

Pogotowie nie jest szkołą!
Decyzja wojewody o wstrzymaniu uchwały o likwidacji Pogotowia Socjalnego budzi moje wątpliwości – komentował Witold Wróblewski, prezydent Elbląga. I zapowiada, że ta sprawa może trafić do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego.

Tomasz Branicki - prezes ZNP Koronalojalki
Związek Nauczycielstwa Polskiego zaalarmował na Facebooku o tzw. koronalojalkach. Do podpisu mieli je dostać wychowawcy w przedszkolu w Warszawie, ale okazało się, że nie tylko tam. Sprawdziliśmy, jak jest na Warmii i Mazurach.Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages