Niedziela, 9 sierpnia 2020. Imieniny Klary, Romana, Rozyny

Wigilijny czas w Zespole Szkół im. M. Rataja

2019-12-26 13:15:53 (ost. akt: 2019-12-26 11:32:48)

Autor zdjęcia: archiwum ZS Reszel

Święta to czas wypoczynku w rodzinnym gronie. Zanim jednak zasiedliśmy do wspólnego kolędowania w kręgu bliskich, zgodnie z tradycją szkoły, spotykliśmy się my – nauczyciele, uczniowie, pracownicy szkoły, by wspólnie wejść w klimat oczekiwania na Narodzenie Pana.

W piątek 20 grudnia w hali sportowej Zespołu Szkół im. M. Rataja w Reszlu zapanował iście świąteczny klimat. Oczom przybyłych ukazały się pięknie udekorowane stoły, a na nich różnorodne potrawy wigilijne.

Uroczystość rozpoczął Dyrektor zespołu Waldemar Mieszkowski, który złożył wszystkim zebranym świąteczne życzenia, a następnie wręczył nagrody uczniom z klas grafiki i poligrafii cyfrowej, którzy wzięli udział w konkursie na najładniejszą kartkę świąteczną 2019. Decyzją jury tj. grona pedagogicznego, największą ilość głosów otrzymał projekt A. Sztabińskiej. Drugie miejsce zajął K. Bieniek, a trzecie D. Zając. Gratulujemy kreatywności i życzymy kolejnych twórczych sukcesów.

Julita Okrąglewska wyróżniła uczennice z kl. III TAK za udział w konkursie fotograficznym „Jesień z książką”, przeprowadzonego w ramach miesiąca bibliotek szkolnych. Po wręczeniu nagród W. Rudź z kl. II LO odczytała fragment Pisma Świętego. Ks. Karol Misiewicz zaprosił wszystkich do połamania się opłatkiem i złożenia życzeń.

Potem nadszedł czas, by wspólne zasiąść do stołów i delektować się smakiem przygotowanych potraw wigilijnych. Uroczystość uświetnił koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu szkolnego zespołu muzycznego pod kierunkiem Moniki Małolepszej.

O celu i sensie nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia przypomniały nam „Jasełka” z udziałem naszych uczniów. Niech Boża radość zagości w naszych sercach, byśmy potrafili dzielić się nią z innymi.

Na koniec spotkania ks. Karol wręczył nagrody za najpiękniej udekorowany stół i podziękował wszystkim, którzy wzięli udział w przygotowaniu Wigilii, obdarowując ich drobnymi upominkami.

Katarzyna Pakulska


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages