Niedziela, 23 lutego 2020. Imieniny Damiana, Romana, Romany

Sprzęt za ponad ćwierć miliona złotych trafił do szkoły

2019-11-25 12:00:00 (ost. akt: 2019-11-25 12:52:32)

Autor zdjęcia: archiwum ZS Reszel

W ostatnim czasie baza dydaktyczna Warsztatów Szkolnych przy Zespole Szkół im. M. Rataja w Reszlu wzbogaciła się w nowoczesne wyposażenie pracowni.

Dzięki projektowi unijnemu dotyczącemu modernizacji infrastruktury kształcenia zawodowego udało się zakupić sprzęt na kwotę ponad 250 tysięcy złotych. Hale warsztatowe doposażono w ploter frezujący CNC, pilarkę formatową, wiertarkę wielowrzecionową oraz okleiniarkę wąskich powierzchni.

Dzięki nowym urządzeniom i maszynom uczniowie klas technikum technologii drewna oraz przyszli stolarze uczęszczający do branżowej szkoły zdobędą umiejętności, które dadzą im większe szanse na podjęcie pracy w nowoczesnych miejscach zatrudnienia. Dobra baza umożliwi im połączenie umiejętności stolarskich z wiedzą z zakresu informatyki i programowania.

Projekt wsparł również pracownię technikum urządzeń i systemów energetyki odnawialnej. Głównymi elementami wyposażenia sali są kolektory słoneczne, panele solarne, turbina wiatrowa, bezobsługowy kocioł na biomasę oraz zgrzewarki do budowy instalacji c.w.u. i c.o.. Wymienione instalacje i urządzenia wspomagają uczniów w przygotowaniach do drugiego egzaminu zawodowego. Dzięki nim młodzież nabywa umiejętność obsługi sterowników instalacji c.w.u. z wykorzystaniem kolektorów, sporządzania instalacji hydraulicznych oraz analizy nasłonecznienia i ciągów powietrznych w produkcji energii elektrycznej z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii.

Robert Mieszkowski
Krzysztof Jelisiejew

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages