Czwartek, 9 lipca 2020. Imieniny Hieronima, Palomy, Weroniki

To ważny dzień w życiu każdej szkoły

2019-10-23 11:00:00 (ost. akt: 2019-10-23 10:43:22)
Dzień Edukacji Narodowej to okazja do nagrodzenia nauczycieli.

Dzień Edukacji Narodowej to okazja do nagrodzenia nauczycieli.

Autor zdjęcia: Artur Palke

Dzień Edukacji Narodowej to najważniejsza uroczystość w życiu każdej szkoły. To doskonała okazja, by móc podsumować, wyrazić słowa podziękowań, spędzić czas w nieco innej atmosferze, wolnej od codziennych obowiązków, pełnej radości i wzruszeń.

Uroczysty apel, który odbył się tego dnia w hali gimnastycznej, był wyrazem wdzięczności dla nauczycieli i pracowników szkoły, rodziców i uczniów oraz tych wszystkich, którzy na co dzień troszczą się o rozwój młodego pokolenia. DEN to wyjątkowy moment pełen dobrych, ciepłych słów. Dyrektor Zespołu Szkół Waldemar Mieszkowski w swoim wystąpieniu przypomniał, jak ogromny trud i poświęcenie potrzebne są, by ukształtować młodego człowieka. Jak wielka odpowiedzialność ciąży na nauczycielach, by stanowić dobry przykład do działania. Podziękował gronu pedagogicznemu za zaangażowanie, życzliwość i serdeczność, za wyrozumiałość w pokonywaniu codziennych trudności. Wyraził podziękowania także pracownikom niepedagogicznym za to, iż dzięki ich pracy, szkoła jest zadbana, bezpieczna i przyjazna uczniom. Podziękował rodzicom za współpracę i wsparcie w pracy nauczycieli. Serdeczne podziękował obecnemu podczas uroczystości Wicestaroście Powiatu Kętrzyńskiego Andrzejowi Lewandowskiemu za życzliwość i pamięć przy podejmowaniu wszelkich decyzji dotyczących szkoły. Życzył zebranym pracownikom codziennej satysfakcji z wykonywanej pracy, osiągnięć, pomyślności i optymizmu. Wicestarosta Powiatu Kętrzyńskiego wręczył Nagrodę Starosty Powiatu Kętrzyńskiego nauczycielowi języka angielskiego Annie Jałoszewskiej za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktyczno - wychowawczej oraz promowanie wśród uczniów pięknych postaw i wartości.

Anna Jałoszewska, która od kilku lat jest koordynatorem projektów europejskich – obecnie Erasmus + - w swoim wystąpieniu wyraziła wdzięczność, zarówno staroście naszego powiatu za tak miłe wyróżnienie, a także p. Dorocie Paradzie za najbliższą, nieustającą współpracę oraz wszystkim nauczycielom i pracownikom, którzy przez kilka ostatnich lat współuczestniczą w projekcie europejskim Erasmus +, uczniom za ich zapał, chęć pracy, entuzjazm i zaangażowanie. Wróciła do pierwszego przesłania realizowanych projektów „Erasmus – nasze okno na świat” dziękując tym, którzy z radością podczas projektu korzystają ze wspaniałej szansy i poznają przeróżne części świata. Życzyła kolejnym uczestnikom wielu niezapomnianych wrażeń podczas najbliższej podróży do Turcji oraz w czasie spotkania krajów partnerskich projektu, które już w marcu odbędzie się w Reszlu.

Waldemar Mieszkowski wręczył wyróżnionym nauczycielom Nagrody Dyrektora Zespołu Szkół za ich osiągnięcia, wkład pracy i działania na rzecz szkoły.
Apel z okazji DEN to moment niezwykle istotny dla klas pierwszych. Tego dnia bowiem rokrocznie odbywa się ich ślubowanie. I tym razem każdy z uczniów klas I LO, I TI, I TAK, I TTD, I GPC oraz I BS przyrzekł godnie reprezentować szkołę, wypełniać jej misję, szanować innych i świecić przykładem jako zarówno rzetelny, obowiązkowy uczeń, jak i dobry człowiek.

W dalszej części apelu odczytano najważniejsze fakty dotyczące historii Dnia Edukacji, po czym rozpoczęto część artystyczną apelu. A w niej swój talent twórczy zaprezentowali uczniowie klas pierwszych, którzy przedstawili dzień z życia ucznia Zespołu Szkół, wcielając się w rolę uczniów i nauczycieli kilku przedmiotów. Po ich występie nadszedł czas na kolejne nagrody. Tym razem to uczniowie w drodze głosowania wybrali swoich kandydatów w jedenastu kategoriach. Każdy z nich odebrał złoty medal Zespołu Szkół.

Julita Woźniakowska


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages