Piątek, 3 lipca 2020. Imieniny Anatola, Jacka, Mirosławy

Zespół Szkół na trasie Czerwonej Nitki

2019-10-16 12:18:50 (ost. akt: 2019-10-16 12:29:54)

Autor zdjęcia: archiwum ZS Reszel

Akcja honorowego krwiodawstwa weszła na stałe do kalendarza wydarzeń Zespołu Szkół im. M. Rataja w Reszlu. Od wielu lat dwukrotnie w ciągu roku cieszy się ona duża popularnością, nie tylko wśród kolejnych roczników uczniów, lecz także mieszkańców miasta i okolicy.

Nie inaczej było także i 4 października, gdy do sali gimnastycznej przybyli nauczyciele, pełnoletni uczniowie, a wśród nich w długiej kolejce z radością dostrzegliśmy osoby spoza szkoły. Tym, którym udało się przejść pozytywnie przez badania lekarskie, należą się wielkie brawa. Każdy z nich przyczynił się do wspaniałego wyniku – 15 litrów zebranej krwi! Gdy zdamy sobie sprawę z tego, ilu osobom pomogliśmy tego dnia, niezmiernie cieszy nas fakt, iż mamy w szkole i w regionie tylu ludzi dobrej woli. Ich dar jest bezcennym prezentem, jaki możemy podarować drugiemu człowiekowi.

Zachęcamy do przyłączenia się do akcji krwiodawstwa. Każdego dnia w kilku punktach naszego regionu istnieje możliwość oddania krwi. Wystarczy wybrać się do terenowych oddziałów Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie lub przybyć w wyznaczone miejsca, gdzie danego dnia będzie znajdował się ambulans akcji. Już 14 października w godz. 8.30 - 12.00 zapraszamy do Biskupca, gdzie ambulans będzie czekał na wszystkich chętnych w Parku Handlowym przy ul. 1 maja. Dawcą krwi lub jej składników może zostać każda zdrowa osoba w wieku 18-65 lat, o masie ciała przynajmniej 50kg, legitymująca się dokumentem stwierdzającym tożsamość, ze zdjęciem i numerem PESEL wraz z adresem zameldowania. Cały proces zajmuje około godziny. Zaczyna się od rejestracji, wypełnienia formularza i wstępnego badania. Następnie przez ok.10 minut oddajemy krew. Na tę chwilę w olsztyńskim oddziale kończą się zasoby grupy 0Rh-. Wszystkich posiadających tę grupę prosimy o pomoc…

Julita Woźniakowska


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages