Piątek, 30 października 2020. Imieniny Augustyny, Łukasza, Urbana

Uczniowie "Rataja" ponownie „Jak Najlepsi w Straży Granicznej”

2019-09-26 18:00:00 (ost. akt: 2019-09-26 19:02:01)

Autor zdjęcia: archiwum w-mosg

RESZEL II Tytuł obroniony! Wielkie brawa należą się czterem uczniom Zespołu Szkół im. M. Rataja. Po raz drugi obronili tytuł „Jak najlepsi w Straży Granicznej”

Zawodów sportowych odbyły się 11 września na terenie komendy W-M Oddziału Straży Granicznej w Kętrzynie. W zawodach uczestniczyło 6 drużyn z naszego regionu, a każda z nich sprawdziła się w pięciu konkurencjach: teście wiedzy o polskich formacjach granicznych, precyzyjnej jeździe rowerem, sprawnościowym torze przeszkód, strzelaniu z broni strzeleckiej (pistolet pneumatyczny) i biegu sztafetowym 4 x 400 metrów.

Tak, jak w ubiegłym roku reszelska drużyna nie miała sobie równych. W jej skład weszło czterech uczniów klas trzecich: pożarniczej, grafiki i poligrafii cyfrowej oraz informatycznej pod czujnym okiem nauczyciela wychowania fizycznego Amandy Mazurowskiej. Dzięki chłopcom z klasy pożarniczej drużyna zdobyła najwięcej punktów w strzelaniu do celu i w zadaniach testowych. Uczeń klasy informatycznej najprecyzyjniej przejechał tor, a przyszły grafik we wspaniałym stylu pobiegł w sztafecie. Razem w najkrótszym czasie pokonali tor przeszkód w sali gimnastycznej. Wyróżniała ich przede wszystkim czysta gra fair play i profesjonalne podejście do podjętego wyzwania. Dzień ten miał również aspekt edukacyjno- poznawczy. Uczestnicy mieli okazję obejrzeć sprzęt, który na co dzień służy naszym pogranicznikom oraz przyjrzeć się pracy zwierząt, będących nieodzownym partnerem w pracy formacji SG.

Aleksandra Kuligowska
Julita Woźniakowska


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages