Poniedziałek, 9 grudnia 2019. Imieniny Anety, Leokadii, Wiesława

Aktywna integracja reszelskich pierwszoklasistów

2019-09-27 11:00:00 (ost. akt: 2019-09-27 11:46:11)

Autor zdjęcia: Krzysztof Majcher

Trzy klasy pierwsze, z tegorocznych siedmiu utworzonych w Zespole Szkół im. M. Rataja w Reszlu, udowodniły, że integracja z nową społecznością szkolną nie musi kojarzyć się wyłącznie z terenem tejże szkoły, a wręcz można by ją połączyć z aktywnością fizyczną, przy okazji poznając wycinek z historii regionu.

13 września o poranku ochoczo i z uśmiechem pod czujnym okiem wychowawców młodzi adepci Zespołu Szkół wyruszyli na ośmiokilometrową pieszą wyprawę do Bazyliki Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Świętej Lipce – miejsca, które dla wielu z nich okazało się być niezmiernie ciekawym celem wycieczki, gdyż mieli możliwość obejrzeć je po raz pierwszy. Przepiękny zielony szlak wyprawy sprzyjał miłym rozmowom i zacieśnianiu nowych znajomości międzyklasowych.

Po przybyciu do Sanktuarium Maryjnego o. Jezuitów z ogromnym zaciekawieniem wysłuchano słów pani przewodnik, która przedstawiła historię miejsca. Następnie przyszła kolej na znakomity koncert organowy. Oczywiście nie mogło zabraknąć wspólnego pamiątkowego zdjęcia przed wejściem do kościoła. Bez wątpienia będzie to dla nich jedna z najważniejszych pamiątek z początku ich historii w Zespole Szkół.

Julita Woźniakowska

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. ... #2796832 | 195.136.*.* 28 wrz 2019 11:19

    ...a mówią/piszą źli ludzie, że l wyznawcy lewicy (dyr. Waldemar M) nie są przychylni wyznawaniu wiary kat...! I jak tu być obiektywnym w swych osądach?

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages