Czwartek, 17 października 2019. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Pożegnanie jest po to, aby móc znów się spotkać

2019-06-26 11:32:31 (ost. akt: 2019-06-26 12:11:55)

Autor zdjęcia: archiwum ZS Reszel

I nadeszły. Wyczekiwane od 10 miesięcy wakacje! Wyjątkowo i ku miłemu zaskoczeniu uczniów ten rok szkolny zakończyliśmy 2 dni wcześniej niż zakładaliśmy.

Już 19 czerwca o poranku podczas mszy św. w reszelskim kościele p.w. św. Apostołów Piotra i Pawła społeczność szkolna przyjęła boże błogosławieństwo od ks. proboszcza, by następnie udać się na uroczysty apel do hali sportowej. Pierwsza jego część dedykowana była klasie kończącej naukę w Zespole - III Zasadniczej Szkoły Zawodowej. Młodsze koleżanki ze szkoły branżowej wyraziły podziękowania za wspólne lata i życzyły starszym koleżankom i kolegom powodzenia na dalszej drodze życia. Słowa refleksji i końcowe wnioski padły także z ust p.o. dyrektora szkoły Danuty Machnio, która i absolwentom i pozostałym uczniom złożyła życzenia bezpiecznych, pełnych wrażeń wakacji.

Przybyły na uroczystość wicestarosta powiatu kętrzyńskiego Andrzej Lewandowski wręczył stypendium naukowe za osiągnięcia z języka niemieckiego na szczeblu ogólnopolskim uczennicy klasy III Technikum Ekonomicznego Annie Rozenberg. Dyrektor szczególnie serdecznie podziękowała za współpracę obecnej na apelu Annie Sawickiej - przewodniczącej Rady Rodziców, która funkcję tę sprawowała przez ostatnie cztery lata.

Wychowawca klasy III ZSZ Grzegorz Subocz wręczył świadectwa ukończenia szkoły swoim wychowankom, a ci otrzymali także upominki od szkoły. W dalszej części apelu wychowawcy wręczyli świadectwa z wyróżnieniem.

Anna Jałoszewska i Dorota Parada podziękowały grupie projektowej Erasmus+ za działania, pomoc i wsparcie w ramach realizacji projektu. Podsumowano konkursy matematyczne i konkurs literacki „Niepewność jutra”. Wyróżniono najlepsze projekty na logo szkoły. Julita Okrąglewska wyraziła wdzięczność dziewczętom, które starannie i systematycznie zapisują losy naszej szkoły na stronach kroniki szkolnej. Za rok obchodzić będziemy 65-lecie szkoły, a zapisywana jest już 17 księga. Elżbieta Pupel wręczyła certyfikaty i liczne zaświadczenia tym, którzy w tym roku uczestniczyli w projekcie „Cyfrowo i zawodowo”. Pedagog szkolny Natalia Diduch podziękowała członkom Szkolnego Klubu Wolontariatu i wręczyła wszystkim pamiątkowe dyplomy. Bardzo cieszy fakt, że w naszej szkole jest tak liczna grupa o wielkich sercach, gotowa pomóc potrzebującym.

Apelowi towarzyszył zespół muzyczny naszych uzdolnionych wokalnie dziewcząt. Na koniec uroczystości - ostatnie wspólne zdjęcie i spotkania w wychowawcami. A potem już tylko zasłużony odpoczynek…


Julita Woźniakowska

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages