Poniedziałek, 9 grudnia 2019. Imieniny Anety, Leokadii, Wiesława

Dwa zamkowe dni z muzyką przez duże "M"

2019-06-25 21:00:59 (ost. akt: 2019-06-25 23:07:13)
Zespół Bielizna, legenda trópjmiejskiej sceny alternatywnej, rozpocznie niezwykle kulturalny weekend na reszelskim Zamku.

Zespół Bielizna, legenda trópjmiejskiej sceny alternatywnej, rozpocznie niezwykle kulturalny weekend na reszelskim Zamku.

Autor zdjęcia: Organizatorzy

Reszel nie zwalnia tempa. Po tegorocznych występach m.in. Grzegorza Halamy i Abelarda Gizy kolejne wydarzenia kulturalne pojawiły się na horyzoncie.

W czwartek 27 czerwca na Zamku w Reszlu odbędzie się koncert rockowy legendy trójmiejskiej sceny alternatywnej – zespołu Bielizna. Początek o godz. 19.

Bielizna to zespół z Gdańska, który zaczął działalność w połowie lat 80. Debiutancka płyta pt. „Taniec Lekkich Goryli” wydana w 1988 roku została przyjęta entuzjastycznie zarówno przez słuchaczy, jak i krytyków muzycznych. Chwalono „połamaną” rytmikę oraz niebanalne teksty nawiązujące do tajemniczej polskiej egzystencji lat 80-tych.

Kolejne wydawnictwa ugruntowały pozycję zespołu na niezależnej scenie rock&rollowej. Od początku zespół konsekwentnie idzie własną drogą skierowaną w stronę odbiorców oczekujących na niebanalne kompozycje okraszone oryginalnym komentarzem do niełatwej rzeczywistości.

Dzień później – w piątek 28 czerwca, także na Zamku w Reszlu zagra grupa Immanuel. Pomysł jej utworzenia narodził się w 1983 roku na I piętrze bloku przy Pańskiej 57, gdzie „pod piątką” zamieszkał Robert Wrona, Dżeksong i Dżu-Dżu. Od 1977 roku mieli już perkusję i przedziwny wzmacniacz, którego nikt nie potrafił obsługiwać. Byli „w branży”, grali w Gabinecie Luster.

Inspiracją do założenia nowego zespołu było kilka koncertów warszawskich kapel undergroundowych takich jak: Tilt, Izrael, Deuter, Zgoda, Kultura i chęć wskrzeszenia kultury, która zaczęła się rodzić około 1980 roku w okolicach ronda ONZ, podczas licznych zadym w stanie wojennym. Młodzi muzycy zamiast chodzić do szkoły, wynajęli w Łomiankach garaż i po kilku dniach mieli idealne miejsce do prób, które stało się ich oazą spokoju.

Trzydniowy maraton kulturalny zakończy ostatni przed wakacyjną przerwą „Stand-up Rycerz”. Na reszelskim Zamku będziemy mogli zobaczyć Błażeja Krajewskiego z absolutnie nowym materiałem! Tego nie można przegapić!
Szczegóły: 29.06 – godz. 20.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages