Czwartek, 9 lipca 2020. Imieniny Hieronima, Palomy, Weroniki

Chciał być aktorem, został dziennikarzem

2019-06-24 09:00:00 (ost. akt: 2019-06-24 10:10:47)
Maciej Wróbel opowiedział młodzieży o dziennikarskiej pracy

Maciej Wróbel opowiedział młodzieży o dziennikarskiej pracy

Autor zdjęcia: archiwum prywatne

Zapytany, czy zechciałby odwiedzić Zespół Szkół i spotkać się z młodzieżą, zgodził się bez chwili zastanowienia. Maciej Wróbel opowiedział o swojej karierze

I choć niełatwo było znaleźć wolną chwilę w terminarzu Z-cy Burmistrza Miasta Kętrzyn, do spotkania doszło w piątkowe przedpołudnie 7 czerwca. Nasz gość, którego programy i projekty dziennikarskie przez kilka lat miała okazję śledzić cała Polska, przyjął zaproszenie, aby opowiedzieć o zawodzie dziennikarza, który wykonywał z ogromnym zamiłowaniem. Jego wystąpienie w naszej szkole zapoczątkowało cykl spotkań pod hasłem „Postaw na zawód z pasją”, którego celem jest prezentacja różnorodnych zawodów przez tych, którzy swój zawód wykonują wyłącznie z pasji. Pomysł akcji realizuje zapis ustawy – Prawo oświatowe o jednej z podstawowych form działalności dydaktyczno-wychowawczej szkoły, jaką stanowią zajęcia z zakresu doradztwa zawodowego. I zgodnie z programem tychże zajęć w czasie spotkań z przedstawicielami różnych zawodów będziemy przekazywać informacje o zawodach i stanowiskach pracy oraz możliwościach uzyskania kwalifikacji zgodnych z predyspozycjami zawodowymi młodych ludzi.

I tak w trakcie piątkowego spotkania młodzież usłyszała historię doświadczeń zawodowych naszego gościa. Od momentu, gdy już jako 16-latek założył w pierwszej klasie giżyckiego liceum koło teatralne, które notabene działa do dziś, poprzez wieloletnie projekty związane z mediami. Współpracował z Radiem Kormoran, Radiem Wawa i Radiem Olsztyn. Pisał dla Gazety Giżyckiej i Tygodnika Giżyckiego. To z jego inicjatywy powstał w Giżycku lokalny program telewizyjny „Prosto z Giżycka”. Od 2006 roku pracował w Telewizji Polskiej. Zaczynał jako reporter, potem został wydawcą, prezenterem, reporterem „Wiadomości” TVP. Prowadził m.in. magazyn turystyczny „Okno na Polskę” oraz program „To jest temat” w TVP Info, a także program „Polska non stop” w TVP1. W 2009 roku został najmłodszym w Polsce szefem programu informacyjnego TVP. Funkcję tę pełnił do końca listopada 2016 roku, kiedy to złożył wypowiedzenie i rozstał się z telewizją publiczną. Następnie rozpoczął pracę w Nowa TV, gdzie niedługo potem zadebiutował u boku Beaty Tadli w roli prowadzącego program informacyjny. W lutym 2017 roku założył własną Telewizją ReTV, która istnieje do dziś.

Młodzież słuchała tej opowieści z zaciekawieniem, czy wręcz nieukrywanym podziwem. Faktem, który zrobił na wszystkich ogromne wrażenie, był plan, który nasz gość realizował konsekwentnie od wczesnych lat. Plan o pracy w telewizji, w świecie mediów, o pracy dziennikarza. I choć po drodze rozważał zawód aktora, okoliczności skierowały go w rezultacie ku telewizji. Opowiedział o sztuce autoprezentacji, o kluczowych zasadach, które pomagają w osiąganiu celów, o znaczeniu determinacji i wytrwałości, ciągłego samodoskonalenia i pracowitości. Wszystko to jest warunkiem sukcesu, który niewątpliwie osiągnął p. Maciej Wróbel. Kolejne spotkanie z cyklu już po wakacjach.

Julita Woźniakowska
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages