środa, 13 listopada 2019. Imieniny Arkadii, Krystyna, Stanisławy

Zespół Szkół czyta z przyjemnością

2019-06-18 12:00:00 (ost. akt: 2019-06-18 13:26:56)
Młodzież z Reszla chwyciła za książki

Młodzież z Reszla chwyciła za książki

Autor zdjęcia: Michał Samotyha

„Jak nie czytam, jak czytam” to najpopularniejsza w Polsce akcja czytelnicza. Powstała po to, by złamać stereotyp nieczytającej młodzieży.

Jej celem jest też pokazanie, że uczniowie czytają wręcz więcej niż dorośli. Organizatorem jest redakcja miesięcznika „Biblioteka w Szkole” oraz wiele bibliotek z całego kraju. Głównym celem akcji jest budowanie pozytywnego wizerunku książki, tak by czytanie kojarzyło się z czymś przyjemnym, z relaksem, wolnym czasem i rozrywką, aby wszyscy uczniowie mieli okazję do poczytania w gronie koleżanek i kolegów, w miłych, niecodziennych okolicznościach. Akcja ma zachęcić tych uczniów, którzy dotychczas nie odkryli radości z czytania, a książkę wciąż traktują jako przykry obowiązek.

Tak więc 7 czerwca o godz. 10.00 ponad 400 000 uczestników w Polsce, a wśród nich uczniowie, nauczyciele i pracownicy Zespołu Szkół im. M. Rataja w Reszlu, rozpoczęli wspólne czytanie na dziedzińcu szkoły. W tym roku udział w akcji zadeklarowało rekordowe 3000 instytucji. To już czwarta edycja tej akcji, a reszelska szkoła brała w niej udział po raz drugi.

Julita Okrąglewska
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages