Niedziela, 20 października 2019. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Szkoła otworzyła się dla przyszłych uczniów

2019-04-03 17:00:00 (ost. akt: 2019-04-03 18:09:54)
W wydarzeniu uczestniczyli młodzi ludzie z całego regionu

W wydarzeniu uczestniczyli młodzi ludzie z całego regionu

Autor zdjęcia: Michał Samotyha

W tym roku Dzień Otwarty Zespołu Szkół im. Macieja Rataja został zorganizowany 28 marca przy tradycyjnej współpracy uczniów i nauczycieli. Na gości liczne atrakcje. Tym razem jednak nie odbywały się one na sali gimnastycznej,

Na terenie placówki powstało małe szkolne miasteczko - w głównym budynku szkoły, na warsztatach, w internacie, w bibliotece, na dziedzińcu. Po przywitaniu pani dyrektor Danuty Machnio na sali gimnastycznej, uczniowie ostatnich klas szkoły podstawowej i gimnazjum oglądali na zewnątrz pokaz akcji strażackiej w wykonaniu uczniów liceum o profilu pożarniczym. Po nim mogli, według własnego uznania, wziąć udział w grze komputerowej CS GO albo grze interaktywnej, dzięki której odwiedzili różne miejsca w szkole. W trakcie tej gry odpowiadali na pytania lub rozwiązywali zadania, które służyły bezpośredniemu zetknięciu się z dziedziną działań charakterystycznych dla danego kierunku. Na zakończenie brali udział w loterii fantowej, wygrywając wartościowe nagrody, dzięki hojności licznych sponsorów. W szkole mogli też przyglądać się, jak uczniowie liceum o profilu pożarniczym udzielają pierwszej pomocy i samodzielnie poćwiczyć takie działanie - to było jedno z zadań gry interaktywnej.

Słodki poczęstunek przygotowany przez naszych nauczycieli i dzięki wsparciu sponsorów czekał na gości na korytarzach szkoły. W jednej z pracowni uczniowie szkoły wielobranżowej smażyli gofry, inni zaś (a raczej inne) w kąciku fryzjerskim czesały i strzygły chętnych. Uczniowie kierunku: poligrafia i grafika komputerowa urządzili studio fotograficzne, w którym robili zdjęcia uczniom, drukowali je i rozdawali, a w innej pracowni prezentowali galerię wykonanych przez siebie plakatów na temat wolności. Na warsztatach szkolnych można było zetknąć się z procesem technologicznym tworzenia mebli tapicerskich i drewnianych oraz obsłużyć urządzenia wykorzystywane do nauki na kierunku: odnawialne źródła energii. Było też coś dla fanów ruchu - na dziedzińcu szkolnym mogli wziąć udział w zumbie.

Zgłodniali oraz sympatycy grilla mogli skonsumować kiełbasę, tradycyjnie serwowaną przez naszych nauczycieli podczas dni otwartych. Gościliśmy w tym roku bardzo licznie przybyłych uczniów z różnych szkól pod opieką swoich nauczycieli bądź na własną rękę - samodzielnie lub z rodzicami. Przyjechali z Biedaszek, Biskupca, Bisztynka, Garbna, Karolewa, Kętrzyna, Korsz, Reszla, Sątop, Szczytna, Wielbarka. Miło nam było gościć ich wszystkich. Mamy nadzieję, że to nie ostatnie nasze spotkanie i wielu z nich dołączy do naszej społeczności już we wrześniu tego roku.

Małgorzata Chmarycz


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages