Wtorek, 11 sierpnia 2020. Imieniny Luizy, Włodzmierza, Zuzanny

Strażacy rozpalili parkiet reszelskiej hali. Zagrali dla Mariusza

2019-03-29 16:00:00 (ost. akt: 2019-03-29 12:23:41)
Tego dnia wszyscy grali dla "Mańka"

Tego dnia wszyscy grali dla "Mańka"

Autor zdjęcia: OSP Reszel

Na co dzień walczą z ogniem, jednak tym razem "sikawki" zastąpiła im piłka. Strażacy OSP i PSP z całego regionu zmierzyli się 23 marca na hali w Reszlu.

Wszystko za sprawą II Memoriału Piłkarskiego śp. Mariusza Czajkowskiego: zmarłego nauczyciela edukacji pożarniczej, naczelnika OSP Reszel oraz (a może zwłaszcza) doświadczonego druha o wielkim sercu.

Nim zabrzmiał pierwszy gwizdek, wydarzenie rozpoczęło się od wspólnej wizyty na cmentarzu. Następnie 14 reprezentacji (strażacy z PSP - Kętrzyn i Bartoszyce, z OSP - Reszel, Korsze, Pilec, Srokowo, Barciany, Drogosze, Jegławki, Mołtajny, Sątopy, Bisztynek, a także policjanci z KP Reszel oraz uczniowie reszelskiego Zespołu Szkół, który prowadzi klasy pożarnicze) przeniosło się na miejscową halę sportową, by tam... się "wymieszać".

Na tę szczególną chwilę przestały bowiem obowiązywać wówczas sztandary poszczególnych jednostek. W ich miejsce - za sprawą losowania - pojawiło się 8 "kolorowych" drużyn (które podzielono na 2 grupy). Najlepsi okazali się Szarzy, którzy na podium znaleźli się z Czerwonymi i Czarnymi.

—Same wyniki były mało istotne, bo tego dnia chodziło o coś zupełnie innego. Cieszy nas fakt, że na placu gry pojawiło się ok. 70 osób — słyszymy w OSP Reszel.

Najlepszym bramkarzem turnieju został Rafał Baran, tytuł MVP zgarnął Piotr Cierpicki. Najmłodszym zawodnikiem okazał się Artur Stelmaszczyk, a najstarszym - Leszek Kiriaka. Nagrodę Fair Play otrzymała Dagmara Antończyk.

— Memoriał po raz kolejny był świetną zabawą. "Maniek" pewnie w górze się uśmiechnął patrząc na nasze boiskowe wyczyny. A przynajmniej gorąco wierzymy, że tak właśnie było — podsumowują reszelscy organizatorzy.

Kamil Kierzkowski


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages