Piątek, 27 listopada 2020. Imieniny Franciszka, Kseni, Maksymiliana

Dzielnicowi dla społeczeństwa

2019-03-04 11:53:26 (ost. akt: 2019-03-04 12:00:26)

Autor zdjęcia: KPP Kętrzyn

Jednym z głównych zadań dzielnicowego jest inicjowanie i uczestniczenie w spotkaniach z mieszkańcami swojego rewiru. Takie spotkania odbyły się na terenie gminy Reszel. Policjanci spotkali się z mieszkańcami oraz przedstawicielami instytucji i podmiotów działających na tym terenie. Zebranym osobom policjanci zaprezentowali narzędzie jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikację Moja Komenda. Omówiono także bieżące sprawy, które nurtują mieszkańców.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to narzędzie współpracy obywateli z policją. Aby dało wymierną wartość informacyjną mieszkańcy muszą wiedzieć nie tylko o tym systemie, ale również umieć z niego korzystać. Funkcjonariusze starają się każdą możliwą sytuację kontaktu z mieszkańcami spożytkować nie tylko na promocję tego mechanizmu, ale również edukację w tym zakresie dlatego też, policjanci dzielnicowi kętrzyńskiej komendy realizują cykle spotkań z osobami zamieszkującymi w rejonach ich odpowiedzialności służbowej.

W Komisariacie Policji w Reszlu oraz świetlicy wiejskiej w Łężanach odbyły się spotkania z mieszkańcami oraz przedstawicielami instytucji i podmiotów działających na terenie Reszla, na których nie mogło zabraknąć Komendanta Komisariatu Policji w Reszlu, asp. szt. Stanisława Szczepaniaka oraz dzielnicowych st. asp. Dawida Stelmaszczyka i mł. asp. Pawła Obolewicza. W trakcie spotkań funkcjonariusze przekazali obecnym informacje na temat funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Zachęcali do aktywnego korzystania z narzędzia oraz podkreślali, jak ważne jest partnerstwo i wspólnie podejmowane działania na rzecz podniesienia poczucia bezpieczeństwa.

Mieszkańcy dowiedzieli się także o działaniach policji na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym, ze szczególnym uwzględnieniem tzw. „niechronionych uczestników ruchu drogowego”. Omówione zostały najczęściej popełniane wykroczenia drogowe. Policjanci wskazali m. in. na obowiązek używania elementów odblaskowych przez pieszych poruszających się po zmroku poza terenem zabudowanym, tak istotny dla ich bezpieczeństwa.

Funkcjonariusze przypomnieli zebranym, w jaki sposób mogą kontaktować się bezpośrednio ze swoim dzielnicowym.

Dzielnicowi przypomnieli także, że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji policji. W przypadku sprawy niecierpiącej zwłoki należy korzystać z powiadamiania służb ratunkowych telefonicznie.

Źródło: KPP Kętrzyn

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages