Czwartek, 17 października 2019. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Nie biorę, nie piję, bo cenię sobie wolność i szanuję swoje życie

2019-02-26 13:15:32 (ost. akt: 2019-02-26 13:40:53)

Autor zdjęcia: Aleksandra Kuligowska

14 lutego Zespół Szkół im. M. Rataja w Reszlu miał niezwykłą przyjemność gościć rapera pochodzenia ormiańskiego Artashes’a Barojana - pseudonim  ARCI. 

Muzyk zajmuje się na co dzień nurtem hip - hop i reggae, tworząc przy tym artystyczny projekt profilaktyki uzależnień od narkotyków i alkoholu pod tytułem „Nie biorę, nie piję, bo cenię sobie wolność i szanuję swoje życie”. Jego zamierzeniem jest dotrzeć do jak największej liczby młodych ludzi, którzy mają różne problemy z nałogami.

Według Arciego muzyka rap i reggae pomaga w osiągnięciu tego celu. Spotkania to doskonały sposób ostrzegania młodych osób przed wejściem w kontakt z substancjami psychoaktywnymi oraz innymi środkami powodującymi uzależnienie. Arci opierając się na swoich doświadczeniach, opowiada o następstwach zażywania środków psychoaktywnych w młodym wieku.

Jego muzyka to połączenie dobrego, rdzennego hip - hop z melodyjnym reggae, które wpada w ucho i porywa do tańca. Przyjemny klimat, który bardzo szybko udaje się stworzyć muzykowi w czasie spotkań, wciąga młodzież do wspólnego muzykowania i indywidualnych występów. Wspólny śpiew, odpowiednio dobrana forma przekazu dostosowana do języka, sposobu myślenia młodych ludzi, powoduje, iż nadają oni na tych samych falach i dosyć szybko budują swobodną relację, która sprzyja poruszaniu trudnych tematów. A co ważne, świadectwa, historie, osobisty przekaz tych, którzy doświadczyli w życiu trudnych okresów, o wiele szybciej docierają do młodych umysłów, co niejednokrotnie podkreślają młodzi ludzie.

Dzięki tym jakże ciekawym warsztatom wokalno - tanecznym, dźwiękom przyjemnej muzyki, wspólnemu wybijaniu rytmu na bębnach, spotkanie weszło w pamięć uczestników i oby jak najdłużej w niej pozostało.

Natalia Diduch

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages