Czwartek, 17 października 2019. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Zespół Szkół z Medalem Senatu RP

2019-02-27 15:00:00 (ost. akt: 2019-02-27 16:12:06)
Medal za szczególne działania i osiągnięcia wręczono przy okazji święta patrona szkoły

Medal za szczególne działania i osiągnięcia wręczono przy okazji święta patrona szkoły

Autor zdjęcia: Artur Palke

Data 19 lutego corocznie w sposób szczególny zapisuje się w historii Zespołu Szkół w Reszlu. Tego dnia bowiem obchodzimy rocznicę urodzin patrona szkoły - Macieja Rataja. Z tej okazji 20 lutego do szkoły przybyło wielu gości

Przyjechali, aby wspominać, podkreślić znaczenie i uczcić pamięć wielkiego polityka, nauczyciela, publicysty w dniu obchodów 135 rocznicy jego urodzin. Program uroczystości obejmował mszę świętą w kościele p.w. św. Apostołów Piotra i Pawła, która zgromadziła społeczność szkolną oraz przybyłych gości. Następnie przedstawiciele szkoły, władz oraz instytucji miejskich i powiatowych złożyli wieńce pod pomnikiem M. Rataja na dziedzińcu szkoły. W dalszej kolejności przyszedł czas na uroczysty apel, w którym udział wzięli uczniowie, nauczyciele i pracownicy, a także przybyli goście, m.in. senator RP Małgorzata Kopiczko, przedstawiciele Kuratorium Oświaty Tomasz Ziarek i dr Adam Bastek, przedstawiciele władz samorządowych, m.in. Wicestarosta Powiatu Kętrzyńskiego Andrzej Lewandowski, Wiceburmistrz Reszla Jerzy Bajorek, dyrektorzy szkół, placówek i instytucji powiatu kętrzyńskiego, przyjaciele, partnerzy i sponsorzy szkoły.

Tak ważne rocznice skłaniają do rozważań, a wnioski z nich jako pierwsza przedstawiła p.o. Dyrektora Zespołu Szkół Danuta Machnio. — Szkoła jest dla mnie rodziną, która ma wczoraj, dziś i jutro, dlatego ten dzień jest naszym rodzinnym świętem. Gromadzi tych, którzy chcą być obecni dla jej dobra — powiedziała Machnio. Podkreśliła szczególne znaczenie patrona Macieja Rataja, jako osoby, która mając wartościowy cel, z oddaniem i dużą dozą wytrwałości, osiągnęła sukces. A był nim triumf polityczny i patriotyczny. — Miejmy marzenia, bo te budują cele, które nadają naszemu życiu sens — dodała.

Senator RP Małgorzata Kopiczko skierowała do dyrekcji słowa uznania i podziękowania za zaangażowanie w pracę pedagogiczną. — Jestem głęboko przekonana, że życie i duch patrona wpisuje się w program wychowawczy szkoły oraz zadania edukacyjne przyczyniając się do kształtowania postaw patriotycznych i obywatelskich. Gronu pedagogicznemu życzę, aby ta praca przyniosła wiele satysfakcji. Uczniom, abyście wytrwale dążyli do celu. Niech uczestnictwo w życiu społeczności szkolnej sprawi, że tak jak wasz patron docenicie wartość rzetelnej nauki i służby ojczyźnie — życzyła senator. Niezwykle miłym akcentem tego wystąpienia był przekazany w imieniu Marszałka Senatu na ręce pani dyrektor „Medal Senatu Rzeczpospolitej Polskiej za szczególne działania i osiągnięcia na rzecz Polski i Polaków”. Kopiczko podziękowała gronu pedagogicznemu za to, iż swoją pracą i codziennym zaangażowaniem przyczynia się do tworzenia młodego, wspaniałego pokolenia, które kocha Ojczyznę i nasz mały region.

Wicestarosta Powiatu Kętrzyńskiego Andrzej Lewandowski podkreślił znaczenie Macieja Rataja jako osoby, z której uczniowie powinni czerpać przykład. Wyraził nadzieję, iż życie, osiągnięcia i postawa patrona będą stanowić ciągłą inspirację do działania. Nadmienił, iż Zespół Szkół to szkoła z ogromnym potencjałem i niezwykle ważne jest, aby ten potencjał prezentować innym. W imieniu Warmińsko - Mazurskiego Kuratora Oświaty gratulacje przekazał wizytator dr Adam Bastek.

W części artystycznej przedstawiono życiorys Macieja Rataja. Fakty przewlekane były prezentacją zdjęć oraz utworami muzycznymi. Na zakończenie przybyli goście otrzymali drobne upominki jako dowód sympatii i wdzięczności za chęć współprzeżywania tak istotnego dnia w życiu szkoły.

Julita Woźniakowska
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages