Wtorek, 16 lipca 2019. Imieniny Eustachego, Mariki, Mirelli

Młodzież podarowała cząstkę siebie na święta

2018-12-31 17:00:00 (ost. akt: 2018-12-31 14:57:44)
Młodzież chętnie podzieliła się najcenniejszym darem - darem życia

Młodzież chętnie podzieliła się najcenniejszym darem - darem życia

Autor zdjęcia: archiwum ZS Reszel

Co kilkanaście sekund ktoś na świecie potrzebuje krwi. Transfuzji czerwonego płynu wymagają m.in. operacje, urazy, ciężka niedokrwistość, powikłania w ciąży

W czwartek 20 grudnia w Zespole Szkół im. M. Rataja w Reszlu aż 30 osób przyczyniło się do uratowania ludzkiego życia. Nadzwyczaj hojni, ludzie dobrej woli, oddali krew jako najcenniejszy dar - dar życia. Szczególnie teraz, w okresie świątecznym podarowali siebie tym, którzy najbardziej ich potrzebowali i zostawili prezenty,  nie tylko pod choinką. Wśród ofiarodawców na fotelach znaleźli się uczniowie, nauczyciele, absolwenci oraz sympatycy szkoły. Perspektywa ukłucia nie wydaje się tak straszna nawet osobom, które na co dzień boją się igieł, o ile stoi za tym myśl, że ich krew może być przydatna w ciągu zaledwie kilku dni. Tego dnia 30 krwiodawców oddało 13,5 l krwi. Pobór przeprowadził Bartoszycki  Terenowy Oddział  Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

A jeśli Ty nie zdążyłeś lub nie mogłeś tego dnia uczestniczyć w akcji i zdecydowałeś się właśnie teraz, nic straconego. Każdego dnia czekają na ciebie oddziały terenowe Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bartoszycach i Giżycku, a dodatkowy ambulans poboru umiejscowiony będzie także 28 grudnia w godz. 11.00-15.30 w Galerii Warmińskiej. Pamiętaj jednak - musisz być osobą pełnoletnią i ważyć nie mniej niż 50 kg. Na tę chwilę w regionalnym centrum w Olsztynie najbardziej potrzebna jest grupa 0Rh- . Zachęcamy, nie zwlekaj. Uratuj życie!

Paulina Bełdowska
kl. II LO

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages