Poniedziałek, 19 sierpnia 2019. Imieniny Emilii, Julinana, Konstancji

Wzięli udział w "Białej Wstążce"

2018-12-24 07:00:00 (ost. akt: 2018-12-24 08:33:17)
Uczniowie wzięli udział w warsztatach o przeciwdziałaniu przemocy

Uczniowie wzięli udział w warsztatach o przeciwdziałaniu przemocy

Autor zdjęcia: archiwum ZS Reszel

Na okres 25.11 – 10.12 przypadła akcja społeczna „Biała Wstążka”. W tym roku ponownie przyłączył się Zespół Szkół im. M. Rataja w Reszlu. Jest to największa na świecie kampania mająca na celu zatrzymanie przemocy wobec kobiet.

Jest ona prowadzona w ponad 55 krajach, a została stworzona przez mężczyzn i jest przede wszystkim do nich skierowana.

Akcja ma na celu rozpoczęcie dyskusji na temat przemocy wobec kobiet oraz wspieranie działań na rzecz jej przeciwdziałania. Jest wynikiem upamiętnienia wydarzenia z 6 grudnia 1989 r., kiedy w budynku politechniki w Montrealu mężczyzna zamordował 14 kobiet i 13 innych osób ranił, twierdząc, że sam nie skończył studiów technicznych, ponieważ to kobiety zabrały mu miejsce na uczelni. Dwa lata później, w 1991 roku, kanadyjscy mężczyźni postanowili, że włączą się w akcję walki z przemocą wobec kobiet; jako symbol tej akcji wybrali białą wstążkę, znak niewinności, mówiący o tym, że "my, mężczyźni, sami nie będziemy sprawcami przemocy i będziemy przeciwstawiać się wszelkim formom przemocy: fizycznej, psychicznej i seksualnej stosowanej wobec kobiet". W przeciągu zaledwie sześciu tygodni 100 000 mężczyzn w Kanadzie założyło białą wstążkę, podczas gdy wielu innych podjęło debatę na temat przemocy wobec kobiet. Noszenie białej wstążki ma być symbolem sprzeciwu wobec przemocy stosowanej przez mężczyzn wobec kobiet, a także osobistym zobowiązaniem noszącego ją mężczyzny, że nigdy nie będzie stosować, akceptować lub milczeć na temat przemocy wobec kobiet.

Wzorem roku ubiegłego w reszelskiej szkole przeprowadzono warsztaty dla uczniów, w których udział wzięli: przedstawiciele Policji, Daniel Sapiński – terapeuta ds. uzależnień i specjalista w zakresie pomocy ofiarom przemocy w rodzinie oraz Małgorzata Kietlińska – Przewodnicząca Zespołu Interdyscyplinarnego przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Reszlu.  W trakcie przeprowadzonych warsztatów uczniowie mieli możliwość uczestnictwa w bardzo aktywnym panelu dyskusyjnym. Następnie zaproszeni goście pełnili godzinny dyżur, oferując uczniom pomoc, poradę, bądź też udzielając informacji na nurtujące ich pytania.

Natalia DiduchCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages