Czwartek, 17 października 2019. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Wielka szansa dla reszelskich dzieci

2018-10-25 16:25:43 (ost. akt: 2018-10-25 17:01:51)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Freepik

Przedszkole Publiczne w Reszlu będzie realizowało projekt "Wszechstronny rozwój przedszkolaka szansą na sukces". Na ten cel otrzymało właśnie dofinansowanie ze środków zewnętrznych.

Projekt złożony został w maju 2018 roku w Urzędzie Marszałkowskim w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020, w działaniu: zapewnienie równego dostępu do wysokiej jakości edukacji przedszkolnej na sumę 451 802,83 zł. Następnie został zakwalifikowany do negocjacji i będzie realizowany w latach 2018-2020.

W 85% będzie finansowany z funduszy unijnych, a 15% wkładu własnego to udostępnienie sal na zajęcia dla przedszkolaków.

Wsparciem zostaną objęte dzieci z Publicznego Przedszkola w Reszlu, które wchodzi w skład Zespołu Szkolno – Przedszkolnego oraz nauczycielki przedszkola, które będą w ramach projektu będą doskonalić umiejętności językowe, logopedyczne oraz zasady odżywiania dzieci w wieku przedszkolnym. Zaplanowane są też zajęcia dla rodziców, a będą głównie to spotkania z psychologiem w formie warsztatów.

Projekt zakłada wiele różnorodnych zajęć dla dzieci w wieku przedszkolnym, które rozwijają kompetencje kluczowe, czyli takie, które są przydatne przez całe życie.
W ramach projektu przedszkolaki będą miały zajęcia kształtujące kompetencje językowe w tym z języka angielskiego, zajęcia teatralne, zajęcia muzyczne, plastyczne, konstrukcyjno - kreatywne, robotykę, zajęcia konstrukcyjne, zajęcia logopedyczne dla dzieci z wadami wymowy.

W ramach projektu zostanie zakupionych wiele nowoczesnych, rozwijających myślenie i ułatwiających naukę pomocy dydaktycznych na poszczególne zajęcia, w tym zestawy multimedialne, klocki konstrukcyjne, zestawy tematyczne do robotyki, zestawy instrumentów muzycznych, programy ułatwiające naukę języka angielskiego, pomoce do nauki prawidłowej wymowy, zestawy animacyjne na zajęcia teatralne itp.

Głównym celem projektu jest wsparcie udziału dzieci w edukacji przedszkolnej.Zostaną nim objęte 133 osoby w okresie od końca 2018 do 2020 roku.

Źródło: UM Reszel
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages