Czwartek, 17 października 2019. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Młody kierowco! Bądź odpowiedzialny na drodze

2018-10-15 22:15:36 (ost. akt: 2018-10-15 22:35:46)

Autor zdjęcia: Wiktoria Lasek

8 października grupa funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Kętrzynie oraz z Komisariatu Policji w Reszlu odwiedziła Zespół Szkół im. M. Rataja. Wizyta związana była z trwającą w naszym regionie akcją „Będę odpowiedzialnym kierowcą”.

Zobacz także: Policjanci odwiedzają szkoły i przekazują wiedzę na temat odpowiedzialnego zachowania Policjanci odwiedzają szkoły i przekazują wiedzę na temat odpowiedzialnego zachowania Wiek oraz doświadczenie kierowców mają istotny wpływ na ryzyko powstawania wypadków drogowych. Z tą myślą policjanci odwiedzają uczniów kętrzyńskich szkół...
Inicjatorami działań są Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego - Regionalne Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie. Organizatorzy chcą dotrzeć do szczególnej grupy uczestników ruchu - przyszłych kierowców. Przedsięwzięcie o charakterze edukacyjnym i profilaktycznym zostało objęte honorowym patronatem Warmińsko - Mazurskiego Kuratora Oświaty.

Prezentacja, którą poprowadziła st. sierż. Anna Baluta, miała na celu przekazanie najważniejszych informacji dotyczących stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Policjanci uświadomili młodym kierowcom, jak wiele czynników wpływa na ryzyko powstania wypadku drogowego,  jak odpowiedzialną rolę będą pełnić za kierownicą auta i zachęcili do jazdy rozsądnej i zgodnej z przepisami ruchu drogowego.

Statystyki pokazują, iż kierujący w przedziale 18-24 lat stanowili 22 % wszystkich zdarzeń, do których doszło w 2017 roku na Warmii i Mazurach. W wyniku tych wypadków zginęło 21 osób, a 324 zostały ranne. Zaprezentowane w czasie spotkania zdjęcia z wypadków zrobiły duże wrażenie na młodych ludziach. Oby wpłynęły na ich świadomość w czasie jazdy. Prowadząca przypomniała także m.in. o zakazie używania telefonów komórkowych w czasie jazdy, zakazie używania smartfonów w czasie przechodzenia przez przejścia dla pieszych czy korzystania ze słuchawek podczas jazdy rowerem.

Uczniowie mieli też niepowtarzalną okazję, by otrzymać szczegółowe informacje dotyczące pracy w Policji, do czego funkcjonariusze serdecznie zachęcali. Następnie omówiono najistotniejsze kwestie dotyczące handlu ludźmi. Spotkanie niezwykle interesujące wspomagane obrazami licznych filmów i spotów. Oby doprowadziło do wyciągnięcia wniosków i zostało przywołane przez pamięć młodych kierowców, ilekroć usiądą za kierownicą.

Julita Woźniakowska

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages