Czwartek, 17 października 2019. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Policjanci odwiedzają szkoły i przekazują wiedzę na temat odpowiedzialnego zachowania

2018-10-10 22:03:52 (ost. akt: 2018-10-10 22:11:48)

Autor zdjęcia: KPP Kętrzyn

Wiek oraz doświadczenie kierowców mają istotny wpływ na ryzyko powstawania wypadków drogowych. Z tą myślą policjanci odwiedzają uczniów kętrzyńskich szkół średnich. Podczas spotkań mundurowi rozmawiają o zagrożeniach w ruchu drogowym, zapoznają z problematyką współczesnego handlu ludźmi oraz zachęcają do wstąpienia w szeregi policji.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kętrzynie spotkali się z młodzieżą w kętrzyńskich szkołach średnich. Jednym z poruszanych tematów był program edukacyjno – profilaktyczny „Będę odpowiedzialnym kierowcą”. To wspólne przedsięwzięcie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego - Regionalne Centrum BRD w Olsztynie i Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, którego głównym celem jest poprawa bezpieczeństwa na warmińsko - mazurskich drogach.

Organizatorzy chcą dotrzeć do szczególnej grupy uczestników ruchu - przyszłych kierowców. Przedsięwzięcie o charakterze edukacyjnym i profilaktycznym zostało objęte honorowym patronatem Warmińsko - Mazurskiego Kuratora Oświaty.

Działania uatrakcyjnia konkurs skierowany do 17 – 18 letnich przyszłych kierowców, w którym można wygrać voucher o wartości 1500 zł., przeznaczony na sfinansowanie kursu na prawo jazdy kat. B. Z myślą o przyszłych kandydatach planujących związać swoją przyszłość zawodową z mundurem policyjnym była to również okazja do poszerzenia swojej wiedzy o specyfice służby w Policji i poznania przebiegu procesu rekrutacyjnego.

Na spotkaniach policjanci ostrzegają zgromadzoną młodzież przed zagrożeniami związanymi z handlem ludźmi w kontekście poszukiwania pracy, nawiązywania nowych znajomości internetowych i wyjazdów zagranicznych.

Źródło: KPP Kętrzyn
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages