Piątek, 3 lipca 2020. Imieniny Anatola, Jacka, Mirosławy

Przyszli strażacy z wizytą w komendzie

2018-09-25 12:47:44 (ost. akt: 2018-09-25 13:16:37)

Autor zdjęcia: Julia Szapiel

19 września klasa druga pożarnicza z Zespołu Szkół im. m. Rataja w Reszlu wraz z opiekunem kpt. Sławomirem Siwek odbyła zajęcia z zakresu edukacji pożarniczej na terenie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mrągowie.

Dzięki uprzejmości Komendanta Powiatowego bryg. mgr inż. Krzysztofa Grabias uczniowie mieli możliwość zapoznania się z organizacją pracy komendy ze szczególnym uwzględnieniem aspektu wodno- nurkowego. Młodzież poznała specjalistyczny sprzęt z zakresu ratownictwa wodno – nurkowego i z wielkim zainteresowaniem zgłębiała tajniki techniki, taktyki i współdziałania na akwenach wodnych.

Mrągowscy strażacy chętnie dzielili się przykładami, ciekawymi przypadkami, z którymi zetknęli się jako nurkowie. Uczniowie mieli niepowtarzalną okazję przymierzyć części ekwipunku nurka. Zwiedzili także biura funkcjonariuszy ośmiogodzinnych oraz pomieszczenia z wyposażeniem i wozami gaśniczymi.

Zajęcia były niezwykle ważne dla młodych adeptów pożarnictwa, choćby z tego powodu, iż w czasie zajęć w OSP Reszel lub w Komendzie Powiatowej PSP w Kętrzynie nie mają możliwości obcowania ze sprzętem wodno - nurkowym, a biorąc pod uwagę specyfikę naszego regionu, była to lekcja wyjątkowo istotna w procesie ich edukacji.

Tego dnia mrągowscy strażacy dowiedli, iż mnogość zadań, z którymi zderzają się w codziennej pracy wpływa bezsprzecznie na fakt, że jest to jeden z najbardziej odpowiedzialnych i wymagających zawodów.

Julita WoźniakowskaPolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages