Sobota, 18 stycznia 2020. Imieniny Beatrycze, Małgorzaty, Piotra

Z siatkówką po regionie po raz drugi

2018-09-20 13:21:07 (ost. akt: 2018-09-20 13:58:26)

Autor zdjęcia: Organizatorzy

16 września odbył się drugi turniej siatkówki plażowej połączony z promocją produktów i usług lokalnych w ramach projektu „Z siatkówką po regionie ”

Rozgrywki odbywały się w Świętej Lipce na terenie należącym do Domu Zakonnego Towarzystwa Jezusowego. Do zawodów zgłosiło się pięć drużyn, które rozegrały mecze systemem „każdy z każdym” , co ustaliło kolejność par:
1. Pepławski Jakub / Wasilewski Oskar;
2. Haric Leon / Zera Mariusz;
3. Olszewska Katarzyna / Ryś Jan;
4. Olszewski Tomasz / Nicewicz Mariusz;
5. Dąbrowski Mariusz / Olszewski Dominik.

Zwycięskie drużyny otrzymały medale i puchary.

Przy toczących się rozgrywkach promowane były pamiątki związane z Sanktuarium Matki Bożej w Świętej Lipce oraz Świętolipskim Muzeum Jezuitów.

Sanktuarium Matki Bożej w Świętej Lipce jest najliczniej odwiedzanym miejscem w Polsce, w którym posługują jezuici. Jest to także jedno z trzech głównych sanktuariów Archidiecezji Warmińskiej (obok Gietrzwałdu i Stoczka Klasztornego). Każdego roku nawiedza je kilkaset tysięcy pielgrzymów i turystów. Świętolipskie Muzeum Jezuitów zostało otwarte i poświęcone przez sługę Bożego, ówczesnego Przełożonego Generalnego Towarzystwa Jezusowego (Zakonu Jezuitów), o. Pedro Arrupe SJ w poniedziałek 19. 05. 1969 r. podczas jego wizyty w Świętej Lipce. Było wówczas usytuowane na emporze nad południową nawą boczną świętolipskiej bazyliki i tam przetrwało do momentu kradzieży zabytkowej monstrancji przedstawiającej Matkę Najświętszą na drzewie lipowym, do której doszło 1. 10. 1980 r. Po tym wydarzeniu umożliwiano oglądanie eksponatów muzealnych w zawężonym zakresie. Po wybudowaniu budynku obsługi ruchu turystycznego (usytuowanego w pobliżu Sanktuarium, pomiędzy dwoma parkingami, niedaleko od części handlowej oraz drogi relacji Mrągowo, Reszel – Kętrzyn) na ekspozycje muzealne przeznaczono dwie sale na jego parterze. Zimą 2015/2016 zaadaptowano trzy pomieszczenia na poddaszu tego budynku i na zakończenie Uroczystości Nawiedzenia NMP w niedzielę 29. 05. 2016 r. ks. abp koadiutor warmiński Józef Górzyński dokonał otwarcia i poświęcenia muzeum w jego powiększonej wersji. Zimą 2017 r. zaadaptowano kolejne pomieszczenie, a do końca 2017 r. zostanie dostosowane ostatnie pomieszczenie na poddaszu tego budynku do wymogów sali ekspozycyjnej.

Muzeum czynne:
w miesiącach maj – wrzesień codziennie w godz. 9.00-17.00
w kwietniu i październiku: w soboty i niedziele w godz. 10.00–16.00
w pozostałe dni i miesiące na prośbę nawiedzających Sanktuarium.

Z okazji do promocji działalności skorzystali również państwo Haric, którzy opowiedzieli o prowadzonej przez nich agroturystyce w Staniewie.
Gospodarze przygotowali dla zawodników oraz widzów gorący posiłek.
zorganizowali również nagłośnienie i muzykę do zabawy. Przy organizacji imprezy uczestniczyli wolontariusze w różnym wieku od dzieci po osoby ponad pięćdziesięcioletnie.

Inicjatywa pod nazwą "Z siatkówką po regionie", opracowana została przez Ludowy Uczniowski Klub Sportowy "Wilczek" w Wilkowie. Celem projektu jest promocja obszaru objętego Lokalną Strategią Rozwoju z udziałem lokalnej społeczności poprzez organizację turniejów siatkówki plażowej połączonych promocją produktów i usług lokalnych na terenie działania Lokalnej Grupy Działania „Barcja”. Grupą docelową do której skierowany jest projekt, jest młodzież oraz osoby dorosłe w tym także osoby powyżej 50 roku życia. Każda chętna osoba będzie mogła wziąć udział w wydarzeniu jako: uczestnik bezpośredni - czyli zawodnik, wolontariusz, osoba uczestnicząca - kibic, zwiedzający, obserwator. Zakładamy promocję i popularyzację regionalnych wyrobów, produktów, usług, zabytków oraz charakterystycznych obiektów dla obszaru działania LGD "Barcja", poprzez spotkania i wizyty u ich właścicieli organizowane podczas i przy okazji rozgrywek w siatkówkę plażową.

W kalendarzu projektu są cztery turnieje siatkarskie w miejscowościach:
Wilkowo 33 PHU DACKO – odbył się 26 sierpnia 2018;
Święta Lipka – odbył się 16 września 2018;
Gierłoż „Wilczy Szaniec”- turniej 30 września 2018 godz. 11.00
Gnatowo „Bartnik Mazurski”- turniej 07 października godz. 12.00.

Serdecznie zapraszamy do udziału w projekcie

Kolejny turniej w Gierłoży - 30 września od godz. 11.00

Edward Szudzich


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages