Czwartek, 17 października 2019. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Rozczytują dzieci w ramach akcji czytelniczej

2018-09-19 10:55:08 (ost. akt: 2018-09-19 11:08:25)

Autor zdjęcia: Krystyna Bujnowska

W porozumieniu z Miejską Biblioteką Publiczną w Reszlu uczniowie klasy II c z SP 3 w Reszlu w tym roku szkolnym biorą udział w akcji czytelniczej pod hasłem „Rozczytujemy dzieci”. We wrześniu zaraz po wakacjach uczniowie zmierzyli się z niezwykłą opowieścią Rafała Witka „Walizka pana Hanumana”.

Książka opowiada o małej Darii, której jest bardzo smutno, bo w jej mieście ciągle pada. Pewnego dnia do miasteczka przyjeżdża cyrk, w którym występuje magik Hanuman. Daria przypadkowo znajduje walizkę magika, w której znajdują się jego tajemne skrypty. Dzięki nim nawet deszczowe dni mogą stać się ciekawe.

Książka ma dużą, ułatwiającą czytanie czcionkę, dłuższe zdania, elementy dialogu. Dodatkowo po bokach stron zamieszczone zostały ramki do ćwiczenia sylabizowania. Dzięki takim właśnie elementom czytanie uczniom przyniosło wiele radości. Dodatkową atrakcją w czytaniu było układanie przez kolejnych uczniów trudnych wyrazów z sylab.

Czytanie nie jest łatwą umiejętnością, a już odczuwanie przyjemności z czytania to to, o co nam najbardziej w szkole chodzi. Nie jest łatwo zachęcić uczniów do sięgnięcia po książkę, przeczytać ją. Robimy wszystko, żeby cel osiągnąć-„zarazić” uczniów czytaniem. Kolejna akcja czytelnicza już za miesiąc. Dziękujemy pracownikom MBP w Reszlu.

Krystyna Bujnowska


Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: sp

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages