Czwartek, 17 października 2019. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Nowy rok szkolny to nowe możliwości

2018-09-05 10:00:00 (ost. akt: 2018-09-05 10:29:06)
Niektórzy uczniowie nie kryli zadowolenia z powrotu do szkoły

Niektórzy uczniowie nie kryli zadowolenia z powrotu do szkoły

Autor zdjęcia: Artur Palke

Wypoczęci, z nową energią i głową pełną nowych projektów uczniowie i kadra pedagogiczna Zespołu Szkół im. Macieja Rataja w Reszlu zainaugurowali rok szkolny.

Dzień 3 września tradycyjnie już rozpoczęli od mszy św. w reszelskim kościele p.w. św. Apostołów Piotra i Pawła. Zgromadzone tam dzieci i młodzież z reszelskich szkół wysłuchały serdecznych życzeń księdza proboszcza, który każdemu z osobna życzył, aby wiedza i mądrość, zdobyte w murach szkolnych, przełożyły się na codzienne życie. Natchniona błogosławieństwem bożym społeczność szkolna przeszła następnie na dziedziniec szkolny, by zainaugurować kolejny etap w życiu Zespołu Szkół. Wydarzeniu temu towarzyszyli przybyli goście - Starosta Powiatu Kętrzyńskiego Jarosław Pieniak oraz radny Powiatu Kętrzyńskiego Michał Jerzy Krasiński. Dyrektor Zespołu Andrzej Lewandowski uroczyście przywitał wszystkich zgromadzonych przypominając, iż nowy rok to nowe możliwości. Życzył, aby nadchodzący czas przyniósł zarówno kadrze, jak i uczniom, dużo satysfakcji i osiągnięć. Szczególnie serdecznie odniósł się do pierwszoklasistów oraz ich rodziców. To istotny dzień w ich życiu, który z pewnością na długo pozostanie we wspomnieniach. Dyrektor Zespołu wyraził podziękowania za wybór tej właśnie szkoły, wierząc w jak najlepsze, obfitujące w sukcesy najbliższe lata nauki. Ważną informacją, jakże cenną dla przyszłych zawodowców, było ogłoszenie o 20 miejscach w projekcie „Cyfrowo - Zawodowo”, dzięki któremu uczniowie techników będą mieli możliwość podniesienia swoich kwalifikacji zawodowych.

Starosta Kętrzyński w niezwykle miły sposób podsumował dotychczasowe działania szkoły zwracając się do klas pierwszych słowami: „ Wybraliście bardzo dobrą szkołę, świetnie wyposażoną, z doskonałą kadrą”. Życzył wszystkim uczniom sukcesów i zadowolenia z pobytu w tymże miejscu, przyszłym maturzystom powodzenia w czasie egzaminów, a nauczycielom, aby rok ten był bardzo udany.

Kierownik Szkolenia Praktycznego przedstawiła wychowawców klas pierwszych Technikum Grafiki i Poligrafii Cyfrowej, Technikum Informatycznego, Liceum Ogólnokształcącego (klasy pożarniczej z elementami ratownictwa medycznego) oraz Branżowej Szkoły I stopnia. Po wyprowadzeniu Sztandaru Zespołu Szkół i zakończonym apelu wykonano pamiątkowe, pierwsze wspólne zdjęcia nowych klas, po czym wszyscy rozeszli się do sal lekcyjnych, by z wychowawcami omówić najistotniejsze przeżycia wakacyjne i zaplanować najbliższe dni nauki.

Julita Woźniakowska
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages