Wtorek, 19 marca 2019. Imieniny Aleksandryny, Józefa, Nicety

Szkoła realizuje międzynarodowe projekty

2018-06-27 07:00:00 (ost. akt: 2018-06-27 08:03:03)

Autor zdjęcia: archiwum ZS Reszel

Zespół Szkół im. Macieja Rataja to szkoła nieustannie rozwijająca się. Jej ofertę edukacyjną wzbogaca m.in. udział w licznych projektach międzynarodowych.

Właśnie dobiega końca realizowany tu projekt międzynarodowy "Europejski start fundamentem przyszłości Zespołu Szkół im. Macieja Rataja w Reszlu" finansowany z funduszy Unii Europejskiej w ramach programu Erasmus+. Nauczyciele uczestniczyli w zagranicznych kursach językowych i metodycznych na Malcie i w Wielkiej Brytanii. By umożliwić im  swobodne zaangażowanie się podczas zajęć na kursach zagranicznych, nauczyciele uczestniczyli w kursie językowym prowadzonym w naszej szkole.
Uczestnictwo w projekcie umożliwiło nauczycielom poznanie nowych kultur i krajów, podniesienie kwalifikacji, zdobycie doświadczenia i uświadomienie jak wiele możliwości daje znajomość języka angielskiego. Ważnym celem projektu było podniesienie umiejętności i kwalifikacji kadry pedagogicznej w stosowaniu nowych narzędzi i metod nauczania w pracy z uczniami (ICT, CLIL) oraz nabycie umiejętności i doświadczeń, które wykorzystują podczas prowadzonych zajęć.

Ponadto projekt ten ma obecnie swoją kontynuację w postaci międzynarodowego projektu na platformie E-twinning. Nawiązano współpracę ze szkołą w Chorwacji i wspólnie z pełną pasji grupą młodzieży rozpoczęliśmy realizację projektu „The 21st Century Classroom ’’.
Jego celem jest zachęcanie młodzieży do komunikowania się w języku angielskim, umożliwienie nawiązania kontaktów z rówieśnikami ze szkół partnerskich, poznawanie i wykorzystywanie w nauce języka ciekawych innowacyjnych narzędzi internetowych. W ciągu roku szkolnego systematycznie odbywały się spotkania, podczas których uczniowie rozmawiali online ze swoimi rówieśnikami, tworzyli quizy, plakaty multimedialne i prezentacje.

Obecnie z niecierpliwością czekamy na wyniki kolejnego projektu, który napisany został, by dać naszym uczniom szanse poszerzania horyzontów podczas wyjazdów zagranicznych do szkół partnerskich.

Anna Jałoszewska
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages