Czwartek, 9 lipca 2020. Imieniny Hieronima, Palomy, Weroniki

Dzieci z reszelskiej "Trójki" uczciły Dzień Matki

2018-05-26 17:22:27 (ost. akt: 2018-06-01 08:48:08)

Autor zdjęcia: Krystyna Bujnowska

Klasa Ic wraz z wychowawcą Krystyną Bujnowską aktywnie przyłączyła się do obchodów Dnia Matki w szkole. Przygotowania do tej uroczystości trwały kilka tygodni, ponieważ prezenty-upominki wymagały czasu.

Otóż już w kwietniu dzieci z masy gipsowej odlały figurki, które następnie po wyschnięciu i pokolorowaniu stały się magnesami na lodówkę. Wszystkie prezenty zostały starannie zapakowane i czekały na ten wyjątkowy dzień. Z pomysłem wykonania tych niewątpliwie ciekawych prezentów przyszła pani Ala Dziemiańczyk z Miejskiej Biblioteki Publicznej, która służyła pomocą i radą.
Następnie tydzień przed uroczystością własnoręcznie zostały wykonane zaproszenia. W przeddzień występu w klasie pojawiła się „Łąka dla mamy” z pracami plastyczno-technicznymi wykonanymi przez dzieci. Natomiast 25 maja 2018 roku po południu odbył się występ.
Uczniowie przygotowali montaż słowno-muzyczny, na który składały się wiersze, piosenki oraz komentarz narratora, który przypomniał ciekawe informacje o historii tego święta. W kolejnej części uczniowie zaprezentowali trzy utwory muzyczne na flażoletach. Był to koncert dedykowany wszystkim gościom.
„Niech nam żyją wszystkie mamy,
Dziś życzenia Im składamy,
Bo tak bardzo Je kochamy
Całujemy i ściskamy”.
Po części artystycznej nadszedł czas na życzenia, upominki, kwiaty oraz słodki poczęstunek.
Krystyna Bujnowska


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij.

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: sp

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages