Czwartek, 17 października 2019. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Uczniowie z Reszla obejrzeli "Romeo i Julię" w wersji... wodnej

2018-05-03 08:00:00 (ost. akt: 2018-05-04 08:24:33)
Widzowie z pierwszych rzędów mogli doświadczyć wodnych kąpieli

Widzowie z pierwszych rzędów mogli doświadczyć wodnych kąpieli

Autor zdjęcia: ZS Reszel

24 kwietnia uczniowie Zespołu Szkół w Reszlu wraz z opiekunami, Anną Jałoszewską i Dorotą Paradą mieli niepowtarzalną okazję udziału w niezwykłym spektaklu,

W warszawskim Teatrze „Studio Buffo” obejrzeli pierwszy na świecie i jedyny w Polsce wodny musical 3D „Romeo i Julia”. W spektaklu zaprezentowano zderzenie tradycyjnego widowiska musicalowego z wirtualną scenografią wygenerowaną przez projekcje 3D i animacje na wodnych ekranach. To olśniewające zintegrowanie wirtualnej dekoracji wyświetlanej na wodzie z rzeczywistymi rekwizytami w połączeniu ze wspaniałą grą aktorów i tancerzy zachwyciło nas swoją oryginalnością i nowatorstwem. Tematem musicalu jest miłość dwojga młodych ludzi, nie umiejących odnaleźć porozumienia ze światem dorosłych w chwili rodzącej się wielkiej miłości. To dramat pokoleń rodziców i dzieci współczesnego świata, którzy nie umieją ze sobą rozmawiać, słuchać się i szanować swoich potrzeb, gdzie młodzieńcza bezkompromisowa miłość napotyka bezwzględność komercyjnego świata rodziców, pochłoniętych swoimi sprawami. W głowach naszych uczniów narodziła się refleksja, czy prawdziwa miłość ma szansę przetrwać w tak niesprzyjających warunkach. Zachwyciła gra aktorska, śpiew i taniec w deszczu oraz to, że wszyscy mogli poczuć się,  jakby byli na scenie, zwłaszcza uczniowie siedzący w pierwszych rzędach, gdyż tancerze nie szczędzili im wodnych kąpieli podczas żywiołowych występów. To z pewnością nie był ostatni wyjazd do „Studia Buffo”. To cudowne doświadczenie niewątpliwie warte jest powtórzenia.
A. Łach, A. Pikulska, A. Staniszewska
Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages