Czwartek, 17 października 2019. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Rozstania nadszedł czas

2018-05-02 09:00:00 (ost. akt: 2018-05-04 08:26:01)
Pierwsze egzaminy czekają maturzystów już 4 maja. Na pierwszy "ogień" pójdzie język polski.

Pierwsze egzaminy czekają maturzystów już 4 maja. Na pierwszy "ogień" pójdzie język polski.

Autor zdjęcia: Michał Samotyha

Aż trudno uwierzyć, że cztery wspólne lata z rocznikiem 2014-2018 minęły bezpowrotnie ku wielkiemu smutkowi grona pedagogicznego i samych absolwentów Zespołu Szkół im. Macieja Rataja w Reszlu. 27 kwietnia odbyło się pożegnanie.

I choć trzy kończące klasy damsko- męskie różnią się od siebie znacznie, łączy je jednak kultura osobista, poczucie humoru i wielka sympatia pedagogów, czego dowodem były rozliczne łzy wylane 27 kwietnia w czasie uroczystego apelu pożegnalnego. Klasy IV TE, IV TAK i IV TI wraz z wychowawcami przekroczyli próg sali gimnastycznej piękni i bardzo wzruszeni. Prowadzące apel podziękowały maturzystom za ich obecność w gronie społeczności szkolnej, za udział w rozgrywkach piłki ręcznej i nożnej, za ich talent muzyczno- artystyczno- informatyczny, za działania wolontariackie i służbę w poczcie sztandarowym szkoły. I właśnie przekazanie sztandaru Zespołu Szkół młodszym kolegom było pierwszym punktem w programie uroczystości. Następnie głos zabrał dyrektor Zespołu Andrzej Lewandowski, który skierował do abiturientów kilka słów podsumowania i udzielił ważnych wskazówek na przyszłość.

Po tych pokrzepiających słowach przyszła kolej na dyplomy i nagrody. Odebrali je uczniowie szczególnie zaangażowani w pracę na rzecz szkoły. Ci, którzy dbali o jej promocję oraz tworzyli oprawę muzyczną uroczystości szkolnych. Następnie wychowawcy klas Krzysztof Jelisiejew i Artur Palke wręczyli świadectwa ukończenia technikum. Zebrani wysłuchali krótkiego podsumowania pracy wychowawczej, a odchodzący uczniowie wyrazili podziękowania wychowawcom oraz gronu pedagogicznemu za minione lata. Tego dnia także zaproszeni rodzice odebrali listy gratulacyjne za swoje wspaniałe efekty wychowawcze. To nie był koniec wyróżnień. Uczniowie zebrali nagrody za pracę na rzecz Spółdzielni Uczniowskiej, za działalność w teatrze szkolnym czy reprezentowanie szkoły w zawodach piłki ręcznej. Nasze uczennice jeszcze przed niespełna dwoma tygodniami wywalczyły II miejsce w finale mistrzostw województwa. To prawdziwa duma dla naszego Zespołu.

W bieżącym roku szkolnym część uczniów naszej szkoły z technikum informatycznego oraz architektury krajobrazu wzięła udział w projekcie „Wsparcie zawodowe poprzez zajęcia dodatkowe”, którego celem było uzyskanie kwalifikacji i umiejętności praktycznych w wyniku ukończenia kursów zawodowych i szkoleń interpersonalnych oraz odbycia staży u pracodawców. Dyrektor Zespołu wręczył certyfikaty ukończenia kursu języka angielskiego, Europejskie Certyfikaty Umiejętności Komputerowych oraz tablety. Maturzyści odebrali także z rąk dyrektora „Dyplomy Absolwenta Zespołu Szkół im. M. Rataja w Reszlu”. W części artystycznej mogliśmy być świadkami scenek z życia klas i ich wychowawców. Nic nie umknie oczom uczniów, każde przyzwyczajenie nauczycieli zostanie wyłapane i to właśnie one na długie lata zostaną w pamięci młodych ludzi. Po apelu wykonano wspólne zdjęcia, które po latach będą okazją do rzewnych wspomnień, uśmiechu i żalu, że czasu nie da się cofnąć.

Julita Woźniakowska

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij.Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages