środa, 16 października 2019. Imieniny Ambrożego, Florentyny, Gawła

Rzeźbiarskie inspiracje - batik i fotografia

2018-04-24 12:27:33 (ost. akt: 2018-04-24 12:39:45)

Autor zdjęcia: Iwona Bolińska-Walendzik

Miejska Biblioteka Publiczna w Reszlu zaprasza na potkanie z dr Iwoną Bolińską-Walendzik oraz wystawę batiku ze zbiorów autorki.

Spotkanie odbędzie się 26 kwietnia o godz. 16.30 w siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Reszlu, ul. Kolejowa 2a.

Iwona Bolińska-Walendzik
Urodziła się w Morągu. W 1996 r. ukończyła Wydział Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. W 2012 r. uzyskała tytuł doktora na Wydziale Malarstwa ASP w Warszawie. Zajmuje się batikiem, projektowaniem graficznym. Jest autorką projektów artystycznych, organizatorką warsztatów i imprez kulturalnych oraz kuratorką wystaw. Autorka ponad czterdziestu prezentacji indywidualnych m.in. w Bejrucie, Wilnie, Warszawie, Olsztynie, Nidzicy, Jeleniej Górze, Łodzi, Lublinie, Łucku, Kaliningradzie, Zagrzebiu, Szybeniku i Trogirze. Brała udział w ponad stu prezentacjach zbiorowych. Była stypendystką miasta Olsztyna oraz Marszałka Województwa Warmińsko - Mazurskiego. Prace w kolekcjach państwowych i prywatnych w kraju i za granicą.
W 2011 r. otrzymała odznakę honorową Zasłużony dla Kultury Polskiej. Od 2013 r. jest Prezesem Warmińsko-Mazurskiego Stowarzyszenia „Areszt Sztuki”. W 2014 r. otrzymała nagrodę Prezydenta Olsztyna za całokształt pracy twórczej. Laureatka III nagrody na IX Olsztyńskim Biennale Plastyki (2015 r.)

Publikowała utwory literackie w VariArcie, Gazecie Olsztyńskiej, Borussii i Olsztyńskim Literackim Miesięczniku Mówionym oraz w książce „Warmińskie kapliczki” Iwony Liżewskiej. Od 10 lat pracuje w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Olsztynie.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages