Czwartek, 9 lipca 2020. Imieniny Hieronima, Palomy, Weroniki

W "Trójce" rusza projekt „Zaprogramuj przyszłość”

2018-04-19 16:55:24 (ost. akt: 2018-04-19 17:32:45)

Autor zdjęcia: Krystyna Bujnowska

W marcu 2018 SP 3 w Reszlu przystąpiła do projektu ,,Zaprogramuj przyszłość’, prowadzonego przez Fundację Orange i Stowarzyszenie Mistrzowie Kodowania. W projekcie bierze udział 6 przeszkolonych nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej i 115 uczniów klas I – III.

Jest to kompleksowy projekt edukacji cyfrowej skierowany do szkół podstawowych z małych miejscowości w całej Polsce, realizowany ze środków unijnych. Świetnie przygotowani nauczyciele prowadzą zajęcia dla uczniów klas 1 - 3, podczas których dzieci zgłębiają tajniki programowania.

Programowanie to inwestycja w przyszłość, ponieważ uczy ono przewidywania i planowania, mądrego korzystania z technologii, lepszego rozumienia świata i zachodzących w nim procesów, logicznego myślenia, kreatywnego rozwiązywania problemów, współpracy w zespole.

Za nami już kilka zajęć związanych z programowaniem i kodowaniem. Pod czujnym okiem nauczycielek uczniowie bawili się na macie do kodowania, odczytywali współrzędne, tworzyli roboty, kodowali z kubeczkami, układali wesołe historyjki oraz sudoku obrazkowe, tańczyli do kodu, programowali w aplikacji Scratch Junior.
Kodowanie i programowanie to wspaniała zabawa i nauka jednocześnie. A to dopiero początek naszej przygody!

Krystyna Bujnowska


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij.Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: sp

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages